„Nie ma dzieci – są ludzie…” – Biała Wstążka w Tarnowie

Uroczysta Inauguracja Kampanii „Biała Wstążka” odbyła się w Sali Lustrzanej z udziałem Władz Miasta Tarnowa, przedstawicieli oświaty, kultury, ludzi biznesu i innych instytucji.

Od 27 listopada do 1 grudnia 2017 r.  MOPS organizuje w naszym mieście Kampanię „Biała Wstążka”. Jest to największa na świecie kampania przeciw przemocy wobec kobiet i aktualnie prowadzona jest w blisko 60 krajach. Z uwagi na fakt, że z roku na rok przemoc w stosunku do osób małoletnich w naszym mieście wzrasta, w tym roku tematem Kampanii jest dziecko jako osoba doświadczająca przemocy ze strony najbliższych. Hasłem przewodnim jakie wybraliśmy są słowa Janusza Korczaka „Nie ma dzieci – są ludzie…”. Wszystkie działania podejmowane w ramach Kampanii mają na celu uwrażliwienie na przemoc w stosunku do dzieci, osób najsłabszych i bezbronnych. Kampania „Biała Wstążka” jest kolejnym sposobem zwrócenia uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy i zachęcenie do niepozostawania obojętnym wobec tego problemu. W trakcie całego tygodnia kampanii „Biała Wstążka” w placówkach oświatowych na terenie Tarnowa, prowadzone będą akcje dotyczące zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie: spotkania, prelekcje, zajęcia z dziećmi i rodzicami. Ponadto dyżurować będą psychologowie i prawnicy, by służyć pomocą i informacją.

Tegoroczną kampanię wspiera wizerunkowo Wojciech Klich.

28.11.2017  Dyżur psychologa – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, ul. Graniczna 8A, godzina: 8:00 – 12:00

– Dyżur pedagoga/specjalisty psychoterapii i uzależnień – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie, ul. Graniczna 8A, godzina: 12:00 – 15:00

–  Dyżur prawnika – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie,

1. Graniczna 8A, godzina: 9:00 – 12:00