Menu

RAY KROC – Prawdziwa historia McDonald’s. Wspomnienia założyciela

Fascynująca powieść o tym, jak z niewielkiej restauracji w Kalifornii wyrosło McImperium, najpopularniejsza sieci fast foodów na świecie, w której codziennie jada 1% ludności świata. Przeczytaj, zanim zamówisz swojego Big Maca!

Patrząc na ludzi nazywanych przez historię wizjonerami, uderza nas, w jak niezwykły sposób potrafią czerpać inspirację z rzeczywistości, która innym wydaje się zwyczajna i nudna. Wszystko dzięki nieprzeciętnemu zmysłowi obserwacji, inteligencji i wewnętrznej pasji. Autobiografia legendy światowego biznesu, twórcy sukcesu McDonald’s, Raya Kroca, pokazuje czytelnikowi, jak to działa. I dlaczego!

W poszukiwaniu pomysłu

Żyjemy w czasach, kiedy wizja american dream przyciąga wielu ludzi, gotowych ciężką pracą i wytrwałością sięgać szczytów. Słowo „wytrwałość” jest – według Raya Kroca, syna czeskich emigrantów w USA – kluczem do sukcesu, bez niej marzenia pozostają tylko w sferze wyobrażeń i niezrealizowanych planów. Często nazywali mnie Dannym Marzycielem, nawet później, kiedy byłem w szkole średniej i wracałem do domu podekscytowany kolejnym obmyślanym projektem. Nigdy nie uważałem, że marnuję energię na marzenia. Zawsze wiązały się z konkretnymi działaniami. Kiedy wymyśliłem sobie na przykład stoisko z lemoniadą, niewiele później rzeczywiście je postawiłem. Dlatego na swojej biznesowej ścieżce szukał okazji oferującej mu coś więcej niż tylko pieniądze: miał potrzebę zaangażowania, które nakręca pasję. Jeśli tego nie dostawał – uparcie szedł dalej! Przez lata zajmował się handlem, przemierzając kilometry autostrad z wyrobami pasmanteryjnymi, potem papierowymi kubeczkami i opakowaniami, wreszcie z multimixerami. Tak w 1954 roku trafił do San Bernardino w Kalifornii i lokalu braci McDonald, Richarda i Maurice’a, pomysłodawców i założycieli innego niż wszystkie baru drive-in z hamburgerami. Oszołomiony tym, co zobaczył, postawił wszystko na jedną kartę, by móc z nimi współpracować: Kiedy wbiję sobie do głowy pomysł na interes, nie ma odwrotu. Zamierzałem wprowadzić go w życie bez względu na wszystko.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>