Menu

Borzęcin wygrywa z Topicarem i Grupą Azoty

FUTSAL. Ruszyły zmagania kolejnego już futsalowego sezonu w regionie. Tarnowska Liga Futsalu 2017/2018 rozgrywa swoje mecze w miejscowości Łękawica, gmina Skrzyszów.

Hala „Jaskółka” w Tarnowie-Mościciach jest w trakcie przebudowy, a na alternatywnych obiektach sportowych w Tarnowie po prostu nie było miejsca na rozgrywki ligowe, które zrzeszają przecież około 40 zespołów na szczeblu czterech lig.

GRYF Borzęcin rozgrywa swoje mecze na najwyższym szczeblu w Ekstraklasie TLF. Pomimo dalekich, cotygodniowych dojazdów, w związku ze zmianą miejsca rozgrywek, drużyna w niezmienionym składzie podjęła rywalizację. W zespole od kilku już lat występują zawodnicy mieszkający bądź pochodzący Borzęcina.

Futsal jest idealną alternatywą na okres jesienno-zimowy dla piłkarza, a sportowa rywalizacja pozwala utrzymać formę i kondycję fizyczną.

W Ekstraklasie TLF 2017/2018 borzęcinianie poczynają sobie całkiem nieźle. W pięciu ostatnich meczach zdobyli dziewięć punktów pokonując m.in. drugą i trzecią drużynę poprzedniego sezonu. Mowa o zespołach Topicar Auto Części i Grupa Azoty PROREM. – Przytrafiły się też porażki, ale są one po części wyznacznikiem aklimatyzacji w znacznie mniejszej i wąskiej hali w Łękawicy – mówi menadżer zespołu Marcin Kwaśniak

Borzęcin rywalizując na najwyższym szczeblu futsalowych rozgrywek ligowych w regionie promuje Gminę Borzęcin, a sportowy cel na trwający sezon to miejsce w górnej części tabeli.

Kadra GRYF Borzęcin 2017/2018: Bartłomiej Obąk, Mariusz Mucek, Robert Płachno, Adam Zawada, Krystian Białek, Dawid Mularz, Dawid Curyło, Mariusz Zabiegała, Paweł Knap, Andrzej Mika, Dawid Zydroń, Łukasz Dziedzic, Rafał Ciesielski.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>