Borzęcin wygrywa z Topicarem i Grupą Azoty

FUTSAL. Ruszyły zmagania kolejnego już futsalowego sezonu w regionie. Tarnowska Liga Futsalu 2017/2018 rozgrywa swoje mecze w miejscowości Łękawica, gmina Skrzyszów.

Hala „Jaskółka” w Tarnowie-Mościciach jest w trakcie przebudowy, a na alternatywnych obiektach sportowych w Tarnowie po prostu nie było miejsca na rozgrywki ligowe, które zrzeszają przecież około 40 zespołów na szczeblu czterech lig.

GRYF Borzęcin rozgrywa swoje mecze na najwyższym szczeblu w Ekstraklasie TLF. Pomimo dalekich, cotygodniowych dojazdów, w związku ze zmianą miejsca rozgrywek, drużyna w niezmienionym składzie podjęła rywalizację. W zespole od kilku już lat występują zawodnicy mieszkający bądź pochodzący Borzęcina.

Futsal jest idealną alternatywą na okres jesienno-zimowy dla piłkarza, a sportowa rywalizacja pozwala utrzymać formę i kondycję fizyczną.

W Ekstraklasie TLF 2017/2018 borzęcinianie poczynają sobie całkiem nieźle. W pięciu ostatnich meczach zdobyli dziewięć punktów pokonując m.in. drugą i trzecią drużynę poprzedniego sezonu. Mowa o zespołach Topicar Auto Części i Grupa Azoty PROREM. – Przytrafiły się też porażki, ale są one po części wyznacznikiem aklimatyzacji w znacznie mniejszej i wąskiej hali w Łękawicy – mówi menadżer zespołu Marcin Kwaśniak

Borzęcin rywalizując na najwyższym szczeblu futsalowych rozgrywek ligowych w regionie promuje Gminę Borzęcin, a sportowy cel na trwający sezon to miejsce w górnej części tabeli.

Kadra GRYF Borzęcin 2017/2018: Bartłomiej Obąk, Mariusz Mucek, Robert Płachno, Adam Zawada, Krystian Białek, Dawid Mularz, Dawid Curyło, Mariusz Zabiegała, Paweł Knap, Andrzej Mika, Dawid Zydroń, Łukasz Dziedzic, Rafał Ciesielski.