Menu

Grupa Zdrowego Oddychania i Straż Miejska w Tarnowie przeprowadzą antysmogowy projekt

Tarnów będzie usuwał każdy dym – rewolucja w walce ze smogiem.

Grupa Zdrowego Oddychania i Straż Miejska w Tarnowie przeprowadzą antysmogowy projekt o nazwie „Ogrzewaj bez dymu!”

Będzie to szereg skoordynowanych działań o charakterze prewencyjnym w myśl zdrowej zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć”


Przeprowadzone zostaną pokazy prawidłowego palenia w piecach, gdzie każdy mieszkaniec Tarnowa będzie mógł się przekonać, że aby ogrzewać nie trzeba dymić, a za brak dymu jest premia nawet do 1 000zł / rok.
Strażnicy zostaną przeszkoleni oraz wyposażeni w materiały informacyjne (ulotki), które będą przekazywać wraz z wiedzą w trakcie interwencji.
Straż Miejska wraz z Grupą Zdrowego Oddychania będzie analizować najgorsze przypadki zatruwania powietrza również pod kątem prawidłowego palenia.
Jest to rewolucyjne podejście do walki ze smogiem oparte na wiedzy naukowej, badaniach oraz wytycznych Rządu Rzeczpospolitej Polskiej.
Opiera się na fakcie, że ponad 90% smogu niskiej emisji pochodzi z nieprawidłowego spalania legalnego paliwa. Do tej pory prewencja w Polsce ograniczała się do karania za spalanie śmieci a co z 90% smogu „legalnego” ?
Od teraz Straż Miejska w Tarnowie zajmie się nie tylko dymem ze spalania śmieci ale też smogiem z legalnego paliwa.
Pierwszy pokaz prawidłowego palenia w piecach odbędzie się na Rynku w dniu 24 listopada o godzinie 12.00.

Kolejne pokazy:

 • Ul. Giełdowa – 1 grudnia 2017 roku – godzina 10.00
 • Burek – 8 grudnia 2017 roku okolica rzeźby Kataryniarza – godzina 10.00

Źródło: http://strazmiejska.tarnow.pl

3 komentarze

 • Baba

  Opiera się na fakcie, że ponad 90% smogu niskiej emisji pochodzi z nieprawidłowego spalania legalnego paliwa. Do tej pory prewencja w Polsce ograniczała się do karania za spalanie śmieci a co z 90% smogu „legalnego” ?

  Skąd takie badania? Czy wiecie że palenie np. wilgotnym drewnem to nie jest legalne paliwo?

 • I co? Pokażą jak palić „od góry”?! Bo innej metody ” bezsmogowego palenia legalnego paliwa” nie wynaleziono. A to guzik prawda, owszem w niektórych piecach zadziala, w większości jednak nie, do tego niesie masę problemów i zagrozenie p.poż (w sytuacji gdy chce się przenieść płonące węgle na nowy nasyp węgla).
  Chcą ograniczyć smog? Niech zwiększą dostępność ciepla systemowego, albo niech obtanią ceny gazu! Innego sposobu nie ma i cala akcja jest wyrzucaniem pieniędzy.

 • Zacznijcie interwencje od osiedla Koszyckiego (Królów i Bohaterów szczegolnie). Będzie nad czym pracować.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>