Menu

Włoskie Rimini miastem edukacji dla uczniów CKZiU

Praktyki zagraniczne to nowoczesna forma podnoszenia jakości w edukacji. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy a także szukając ciekawych możliwości w nauczaniu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie skutecznie realizuje projekt „Zawody przyszłości”.

Jego założeniem jest przyczynianie się do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie. – Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może uczestniczyć w praktykach zagranicznych. Z całą pewnością jest to duże wyróżnienie i ogromna motywacja do nauki – podkreśla dyrektor CKZiU Andrzej Rzeszutko. Dodając jednocześnie, że jest to już kolejna grupa uczniów, która odbyła praktyki poza granicami naszego kraju. Do tej pory młodzież odbywała praktyki w Hiszpanii, Anglii, Niemczech.

Tym razem grupa 10 uczniów kształcących się w zawodzie technika logistyka spędziła dwa tygodnie w pięknym włoskim Rimini. Jak podkreślają sami uczestnicy projektu, był to wyjątkowy czas, który dawał wiele możliwości rozwoju. Pokonywanie własnych ograniczeń, uczenie się odpowiedzialności a przede wszystkim możliwość odbycia praktyk u włoskich pracodawców to wszystko spowodowało, że każdy z uczestników na długo zapamięta ten wyjazd. Ponadto w ramach wizyt kulturoznawczych, które były częścią realizowanego projektu, grupa odwiedziła Wenecję oraz San Marino. Było to niewątpliwie wielką atrakcją dla młodzieży.

Warto dodać, że uczestnictwo w tym projekcie jest ogromną motywacją dla pozostałych uczniów, którzy widząc relację z tego typu wyjazdów, sami pragną podnosić w ten sposób swoje umiejętności.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>