Nowości od Wydawnictwa Esprit

Krystalicznie czysta

Św. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej

Droga do świętości z Elżbietą

Święta Elżbieta była piękną, uroczą dziewczyną obdarzoną wieloma talentami. Co sprawiło, że postanowiła oddać swoje życie Bogu? Jaka była jej recepta na świętość? Krótkie życie świętej karmelitańskiej mistyczki Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej to przykład oddania Bogu wbrew przeciwnościom i cierpieniu. Przyglądamy się odkrywaniu przez Elżbietę powołania do życia w czystości, jej niełatwym relacjom z matką, wewnętrznej walce z trudnym charakterem, a także dowiadujemy się, w jaki sposób, krok po kroku, budowała swoją relację z Bogiem. Życie tej niesamowitej dziewczyny uczy duchowej prostoty i stanowi przykład na to, że nasza świętość kształtuje się w codzienności. W jaki sposób zdać egzamin, przed którym stawia nas Bóg?

Patrick-Marie Févotte – francuski ksiądz katolicki posługujący na jednej z parafii w mieście Dijon, w którym zmarła św. Elżbieta. Od lat jest zafascynowany jej postacią. Napisał o niej kilka książek. Jest także autorem wielu poczytnych biografii i powieści chrześcijańskich, w tym książki o św. Franciszku Salezym.

Boża pasja

Z Natalią Podosek-Rakoczy rozmawiają Krzysztof Demczuk, Mirek Kolczyk, Gabriela Gąsior, Rafał Porzeziński, Anna Maria Saj, Iga i Konrad Grzybowscy, Rafał Cempel

Rozpal w sobie ogień Bożej pasji i zacznij żyć w pełni!

Są liderami wspólnot, głoszą z mocą Słowo Boże, uwielbiają i uczą uwielbiać. Mają w sobie nieprawdopodobną pasję i energię.
Niewielu wie, że w przeszłości sięgnęli dna – zostali skreśleni przez najbliższych, zmagali się z uzależnieniami, chorobami i zranieniami. A jednak w chwilach największych kryzysów zaufali Bogu i odważnie ruszyli za pragnieniami, które On sam zaszczepił w ich sercach.
Dziś nie zważają na koszty ani zniechęcenie. Nie pracują dla pieniędzy ani samorealizacji – najpierw zawsze dla Tego, w którym ostatecznie spełniają się wszystkie marzenia i oczekiwania. A On błogosławi im nieskończenie hojniej

Brat Elia. Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu

„Elia jest dokładnie jak ojciec Pio, dokładnie taki sam…”
FRAGMENTWe Włoszech ściągają do niego tłumy wiernych i proszą o modlitwę wstawienniczą. Posługuje charyzmatem uzdrawiania, a jego bliscy mówią także o darze bilokacji. Najważniejsza jest jednak jego niezwykła relacja z Chrystusem: brat Elia jest stygmatykiem oraz człowiekiem, któremu Chrystus pozwolił utrwalić swoje oblicze na fotografii. Brat Elia to najbardziej niezwykły współczesny mistyk, porównywany przez wielu z potężnym świętym XX wieku – ojcem Pio. Jego bliskość z Jezusem jest tak głęboka, że każdego roku w Wielki Tydzień obficie krwawi, fizycznie przeżywając pasje.

Fiorella Turolli, biograf brata Elii, nie tylko daje przejmujące świadectwo swojego spotkania z mistykiem, ale także opowiada o jego fascynującym życiu. Historia ta nie zostałaby zapisana, gdyby sam anioł nie wskazał autorce, że właśnie brat Elia jest tym, którego posłannictwo należy przekazać całemu światu.
Anioł ze stygmatami to opowieść o bliskim współpracowniku Boga, świadku licznych objawień oraz wielkich cudów, a także skromnym i niezwykle ciepłym człowieku, który z właściwą sobie prostotą zachęca: „Rozmawiaj z Panem. Jeśli nie powiesz mu o swoich problemach, w jaki sposób ma cię usłyszeć?”.

Niniejsza książka jest pierwszą z trzech poświęconych bratu Elii. Kolejne, przygotowywane do druku, to Tajemnica Światła oraz Boża Opatrzność i najemnik Boga.

Jezus na zawsze

Radość w Jego obecności

JEZUS JEST Z TOBĄ. ZAWSZE!

Ta książka nie powstałaby, gdyby nie radość płynąca ze spotkania żywego Jezusa i z doświadczenia Jego niezwykłej miłości. Sarah Young – autorka bestsellerów Jezus mówi do ciebie, Jezus jest blisko, Drogi Jezu i Jezus żyje – mimo cierpienia i uciążliwej choroby odnajduje szczęście dzięki osobistej rozmowie z Jezusem.
W tej książce znajdziesz pełne miłości słowa Jezusa przeznaczone do czytania na każdy dzień roku. Za ich sprawą możesz codziennie doświadczać wielkiego wsparcia, jakie Pan chce dawać każdemu z nas, mimo towarzyszących nam trudów i bolesnych doświadczeń. Słowa tej książki sprawią, że poczujesz niesamowitą radość płynącą z bycia ukochanym przyjacielem Jezusa.

Jestem twoją radością! Te słowa mogą napełnić światłem twoje życie. Ponieważ jestem z tobą, zawsze mogę napełniać cię radością przed swoim obliczem. Możesz się otworzyć na moją obecność przez zaufanie i miłość do Mnie. Spróbuj powiedzieć: „Jezu, jesteś moją radością”.