Trzeci złoty medal Arkadiusza Dziarmagi

Arkadiusz Dziarmaga z Błękitnych-MPEC Tarnów triumfował w rozegranym w Gdyni, XVI Judo Baltic Cup, zawodach będących równocześnie Pucharem Polski juniorów. Drugi spośród startujących w tym turnieju reprezentantów Błękitnych-MPEC, Dawid Reneson sklasyfikowany został w swojej wadze na piątej pozycji.

Rywalizujący w kategorii 81 kg, Arkadiusz Dziarmaga, w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej pokonał natomiast Michała Karkotkę z Stomilu Olsztyn. W półfinale, podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego zwyciężył Bartosza Szaniawskiego z Judo Gryf Słupsk, w walce finałowej okazał się natomiast lepszy od reprezentującego barwy krakowskiej Wisły, Kerima Ouerfelliego. – Był to już trzeci złoty medal wywalczony w tym sezonie przez Arka. Ten bardzo dobry występ pozwolił mu utrzymać pierwsze miejsce w rankingu juniorów Polskiego Związku Judo w kategorii 81 kg – mówi Krzysztof Sieniawski.

Dwukrotnie przed szansą na wywalczenie medalu stanął drugi spośród podopiecznych Krzysztofa Sieniawskiego, występujący w wadze 66 kg, Dawid Reneson. Po wygranej w drugiej rundzie (w pierwszej miał wolny los) z Wiktorem Zamorowskim z UKS Ippon MDK Kutno, w walce o awans do półfinału pokonał on Miłosza Tokarczyka z UKS Ronin-Team Warszawa. Półfinałowym przeciwnikiem zawodnika Błękitnych-MPEC był późniejszy zwycięzca, Bartłomiej Wiewióra z UMKS Żak Kielce, któremu tarnowianin uległ w ostatnich sekundach walki. W pojedynku o brązowy medal, Dawid Reneson nie sprostał natomiast Michałowi Michalskiemu z Juvenii Wrocław

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku