Tarnowskie Dionizje

Orszak Św. Marcina przeszedł przez Rynek i uliczki Starego Miasta. Dokładnie 11 listopada o godzinie 11.11 na Rynku zjawił się Św. Marcin na białym koniu.

Tego dnia rozpoczyna się nowy rok dla winiarzy. Św. Marcin próbuje pierwszy raz wina z mijającego roku i wydaje opinię o nim. W tym roku mu smakowało! Reprezentanci winnic z okolic Tarnowa, w tradycyjnych strojach wzięli udział w uroczystym orszaku.

W kolejnych dniach, będą odbywać się w tarnowskich restauracjach, warsztaty winne i kolacje dionizyjskie , które będą m.in. okazją do degustacji win pochodzących z lokalnych winnic. – Udało się nam wrócić do pierwotnego pomysłu, mamy winnice spod Tarnowa w tarnowskich restauracjach. Było to coś, co zakładaliśmy już sześć lat temu i co nie do końca nam wychodziło ze względów logistycznych i proceduralnych, ale w końcu nam się udało – powiedział dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, Marcin Pałach.

Finałem VI Wielkich Tarnowskich Dionizji będzie kolejne  „Spotkanie z winnicami”, do którego dojdzie w niedzielę 26 listopada o godz. 17 w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.

Orszak Św. Marcina przeszedł przez Rynek i uliczki starego miasta. Dokładnie 11 listopada o godzinie 11.11 na Rynku zjawił się Św. Marcin na białym koniu.