Sprawa stadionu miejskiego idzie do przodu…

Jeszcze w listopadzie zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę Stadionu Miejskiego w Tarnowie. Zgodnie z projektem obiekt ma być dostosowany dla dwóch dyscyplin.

Po zmianach obiekt ma pomieścić 10 tysięcy widzów. Obecny plan zakłada, by spełniał wymogi żużlowej ekstraligi i piłkarskiej I ligi. Nowa pani prezes Unii, Małgorzata Mękal, która reprezentuje stronę piłkarzy – także jest zgodna, by obiekt był wspólny.

Przebudowany ma być budynek klubowy oraz trybuny dla kibiców, obecnie magistrat czeka na poprawioną dokumentację projektu unowocześnienia stadionu. Inwestycja ma szansę rozpocząć się pod koniec 2018 roku, po zakończeniu sezonu żużlowego. Więcej w tygodniku miasto i ludzie, w Twoim kiosku.