Odszedł entuzjasta Mościc, zmarł Krzysztof Soliński

Z KRONIKI ŻAŁOBNEJ. Zmarł Krzysztof Soliński, działacz społeczny z Mościc. Pożegnanie tarnowianina odbyło się na cmentarzu w Mościcach.

Angażował się w działalność społeczną na rzecz mieszkańców Mościc i Tarnowa. Miał marzenie, aby podupadająca Hala Jaskółka stała się Centrum Sportów Rodzinnych. Uważał że współne, aktywne spędzanie czasu jest najlepszym sposobem na zdrowy rozwój całej rodziny. Walczył o dworzec kolejowy w Mościcach, miał pomysł jak ożywić to miejsce nowymi funkcjami publicznymi. Pod jego petycją podpisało się ponad 1000 mieszkańców Tarnowa i okolic.

Był prezesem Stowarzyszenia „Po prostu razem”, gdzie m.in. zorganizował grupę młodych inżynierów architektury, którzy zaangażowali się społecznie i stworzyli propozycję „Nowych Mościc”, która zakładała utworzenie Parku Biznesowego mającego generować miejsca pracy dla młodych ludzi. W ostatnim roku mocno zaangażowany na rzecz poprawy jakości powietrza w obiektach przeznaczoncyh dla dzieci – żłobkach i przedszkolach. Rozpoczął pracę nad Vademecum Polskiego Patrioty.

Krzysztof Soliński. Patriota, Społecznik zmarł 2 listopada 2017 r. w wieku 62 lat.

Wspomina Halina Głowacka

Myślę o początku: przypadkowym i zaskakującym rozpoczęciu działań społecznych od mojego, niewinnego pytania do Krzysztofa w lutym 2005 r. – „Dlaczego nie ma lodowiska na lodowisku?”

Krzysztof zapalił się tak do tego tematu, że już w czerwcu 2005 r. opracował strategię wykonania sztucznego lodowiska z użyciem gotowych elementów sprowadzonych od producentów krajowych. Ówczesny prezydent Mieczysław Bień, dostał opracowanie i w sierpniu ogłosił, że lodowisko powstanie na rynku tarnowskim. Nie o taką lokalizację Krzysztofowi chodziło, ale dzięki temu wydarzeniu zauważył swój wpływ na losy miasta.

2008 r. – Krzysztof zorganizował Parafiadę na hali lodowiska.

Krzysztof zainspirował młodych ludzi do wykonania projektu na wzór Kraków Biznes Park. Miejscem tzw. Tarnów Biznes Park miały stać się Mościce – świetnie skomunikowane z Krakowem poprzez linię kolejową (modernizowaną) i bliskość autostrady i drogi A 4.

Dworzec PKP w Mościcach. Ten obiekt stworzony rękami pracowników Zakładów Azotowych nie mógł bezkarnie trafić w ręce przypadkowego kupca.

Więcej w tygodniku miasto i ludzie