Menu

Pomysł na święta? Prezenty z czekolady!

Czy jest ktoś, kto nie lubi czekolady? Odpowiadając sobie na to pytanie, można wpaść na ciekawy pomysł na prezent…

 

Uniwersalny upominek

Nie zawsze wiadomo co kupić obdarowywanej osobie. Bywają sytuacje, gdy ludzie nie znają się zbyt dobrze, lecz mimo to okazja wymaga pewnej wymiany upominków. Co wtedy robić? Wówczas przydają się rzeczy uniwersalne, które z dużym prawdopodobieństwem przydadzą się każdemu. Taka rzecz powinna być:

  • funkcjonalna – powoli odchodzi się od kłopotliwych podarunków, które w późniejszym czasie stoją na półce i zbierają kurz,

  • estetyczna – po prostu musi robić dobre wrażenie,

  • oryginalna – im kreatywniej, tym lepszy efekt…

Wszystkie te kryteria mogą spełniać odpowiednio dobrane prezenty z czekolady! Zarówno jeśli chodzi o koleżankę z pracy, dalekiego kuzyna, jak i rodziców nowo poznanego chłopaka, słodkości mogą okazać się właściwym krokiem do celu. Przyniosą radość i zaskoczenie drugiej osoby. Zapewne można by spytać – jak to, czy czekolada może zaskakiwać? Wystarczy przyjrzeć się wytworom nowoczesnych sklepów, które oferują smakołyki w rozmaitych kształtach i smakach. Dzisiaj obdarowywanie kogoś słodkościami wcale nie oznacza dawania mu nudnej bombonierki.

Coś od serca

Jeszcze więcej możliwości daje wymyślanie prezentów dla bliskich i przyjaciół. Znając czyjś gust, znacznie łatwiej dopasować idealny prezent. Na przykład dla miłośnika muzyki i stylu retro z pewnością idealnie sprawdzą się czekoladki w formie kaset magnetofonowych, a dla majsterkowicza słodkie narzędzia. Z pewnością takie czekoladowe prezenty będą oryginalne i niespodziewane, więc przynoszą jeszcze więcej emocji. Zawsze warto pamiętać, że udany prezent koncentruje się na intencjach i na wzajemnej życzliwości. Ludzie lubią czuć się doceniani i mieć świadomość, że ktoś ich słucha. Upominki dobrze też dawać sobie nie tylko od święta – choć Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym nie może zabraknąć słodkości, rok jest przecież długi. Przyda się urozmaicenie go czymś przyjemnym. Wyznanie miłości, przyjaźni i troski nie ma przecież żadnych konkretnych dat.

Co z tą dietą?

Miłośnicy czekolady niekiedy drżą o swoją formę. Na szczęście jest na to sposób. Zakup prezentu o oryginalnym kształcie, który został wykonany z czekolady, ma wiele korzyści… Po pierwsze, zazwyczaj są to upominki drobne, raczej skupiające się na jakości, niż na ilości. Po drugie, zostały stworzone po to, by się nimi delektować, nie zaś pochłaniać je jeden za drugim. Prawdę mówiąc, wiele osób nawet ma problem, aby od razu je zjeść! Wyglądają tak ładnie, że jest po prostu szkoda. A gdy już dojdzie do tego wyczekiwanego momentu… Smak bardziej się wyczula i przekąska daje więcej satysfakcji. Trudno przytyć od takich przeżyć i nie warto sobie ich odmawiać. Producenci czekolady coraz częściej dbają też o skład swoich wyrobów, dokładając starań, by nie tylko wyglądały i smakowały, ale także były jak najbardziej zdrowe.

Sztuka składania życzeń

Czekoladowy upominek jest też sporym ratunkiem dla osób, które… mają problem ze składaniem życzeń. Niestety nie każdy ma do tego talent i nie każdy potrafi przełożyć swoje emocje na właściwe słowa. Wtedy można wesprzeć się upominkiem. Przykłady oryginalnych, spersonalizowanych prezentów można znaleźć w sklepie internetowym Chocorepublica.pl. Choć wydaje się to banalne, dając komuś serce w sposób materialny, może być prościej wysłowić się w kontekście swoich intencji. Jest też spora szansa, że druga osoba po prostu domyśli się co się kroi… Bardzo dobre wrażenie robią też prezenty robione na odległość. Co to oznacza? Jeśli ktoś nie ma czasu i możliwości, by realnie spotkać się z daną osobą, zawsze może przesłać jej słodki upominek i dołączony do niego liścik. W świecie, gdzie coraz więcej osób przeprowadza się, zmienia pracę, błąka się po kraju i kontynencie, to fajny sposób, by powiedzieć „pamiętam o Tobie”. Co innego przeniesie ten słodki komunikat, jeśli nie smak dobrej czekolady? Zdecydowanie warto choć raz wypróbować sposobu z paczką-niespodzianką.

Komentarze ( 1 )

  • Ja zawsze na święta do każdego prezentu dołączam coś słodkiego. Zawsze jest to czekoladowy mikołaj, renifery, czekolada czy czekoladowe praliny. Prezent prezentem ale to słodycze dają radość 🙂

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>