Warsztaty recytatorskie – Zaufajcie słowu

W Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych spotkań w ramach warsztatów recytatorskich.

Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Żabno. Warsztaty „Zaufajcie słowu” organizowane są w GCK  we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biurem Organizacyjnym w Tarnowie.

Spotkanie z młodymi recytatorami prowadziła prof. Ziuta Zającówna – aktorka, pedagog, reżyserka i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, laureatka nagród na międzynarodowych festiwalach teatralnych i stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta.

Kolejne spotkanie warsztatowe z cyklu „Zaufajcie słowu” odbędzie się 23 listopada. Poprowadzi je aktor i reżyser – Jacek Milczanowski.