Menu

Uczestnik „Przystanku Woodstock” w Tarnowie

Wolna Grupa Bukowina zagra podczas Pikniku Niepodległościowego w piątek, 10 listopada, na tarnowskim rynku. Koncert towarzyszący rocznicowym obchodom rozpocznie się o godz. 17 w namiocie przy ratuszu.

Pochodząca z Buska – Zdroju Wolna Grupa Bukowina polskiej widowni znana jest już od dziesięcioleci. W nurcie poezji śpiewanej obecna jest od początku lat 70., wpisując się mocno w historię polskiej piosenki jako jeden z najlepszych zespołów tego gatunku w kraju.

Zespół zadebiutował w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Piosenką „Ponidzie” Wojciecha Belona, założyciela zespołu, wyśpiewali jedną z głównych nagród. Grupa miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Belon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie, a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Muzycy stale od 45 lat z nieustającym powodzeniem koncertują w Polsce,  zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>