Zaduszki żabnieńskie gorąco przyjęte

Fenomenalny, rewelacyjny, cudowny… tak publiczność komentowała niedzielny koncert zaduszkowy w Żabnie. Jak co roku Gminne Centrum Kultury i zespół 40% Bluesa zorganizowali koncert poświęcony pamięci zmarłych muzyków pod nazwą „Zaduszki żabnieńskie”. Gośćmi wieczoru byli Sebastian Riedel i Wojtek Klich. Artyści zostali owacyjnie przyjęci przez żabnieńską publiczność.

Sala widowiskowa dosłownie pękała w szwach – miejsc siedzących zabrakło, ale to nie przeszkadzało widowni w dobrej zabawie. Koncert  przyciągnął wielbicieli dobrej muzyki nie tylko z Żabna, ale i całej okolicy.

Ideą koncertu było uczczenie pamięci zmarłych artystów. Był on także okazją do zadumy i wspomnienia tych, którzy odeszli. Można było usłyszeć utwory polskich i zagranicznych wykonawców. Wybrzmieli m.in.: Chłopcy z Placu Broni, Queen, Breakout, The Doors, Michael Jackson, George Michael, Grzegorz Ciechowski i inni. Niesamowite wrażenie zrobiły na publiczności piosenki Dżemu w wykonaniu Sebastiana Riedla. Całości dopełniła wspaniała atmosfera, którą muzycy stworzyli z publicznością. Na zakończenie koncertu, tradycyjnie już, wszyscy obecni na sali odśpiewali „Lunatyków”.

W koncercie „Zaduszki żabnieńskie” wystąpili:

Sebastian Riedel – wokal, gitara elektryczna
Wojtek Klich – wokal, gitara elektryczna