Menu

Chrzan i Janas posędziują w pucharach

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła nominacje dla sędziów i delegatów na najbliższe mecze w międzynarodowych pucharach. W tym gronie znalazła się tarnowska para Andrzej Chrzan – Michał Janas.

W sobotę 25 listopada, tarnowianie poprowadzą w Islandii rewanżowy mecz trzeciej rundy Challenge Cup pomiędzy islandzkim IBV Vestmannaeyjar, a białoruskim FC Gomel. Będzie to debiut tarnowskiego duetu w europejskich rozgrywkach pucharowych mężczyzn.

Przypomnijmy, że Andrzej Chrzan i Michał Janas w ubiegłym roku ukończyli ostatni etap kursu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej i uzyskali status Europejskich Sędziów Kontynentalnych EHF. Upoważnia ich to do prowadzenia meczów na najwyższym poziomie w ramach rozgrywek klubowych i międzynarodowych, których organizatorem jest europejska federacja, w tym spotkań w europejskich pucharach oraz w Mistrzostwach Europy.

W swojej karierze tarnowianie sędziowali już m.in. w rozgrywanym na Wyspach Owczych turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata kobiet, prowadzili spotkanie o pierwsze miejsce odbywających się na Litwie Mistrzostw Europy dywizji „B” juniorek do lat 17 czy decydujący o mistrzostwie Polski mężczyzn pojedynek pomiędzy Vive Tauron Kielce, a Orlen Wisłą Płock. Za sobą mają również kilka meczów w europejskich pucharach kobiet.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>