Peter Kildemand w Tarnowie

Peter Kildemand jest kolejnym, piątym już zawodnikiem, który ustalił warunki kontraktu i w przyszłym sezonie występował będzie w drużynie beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, Grupy Azoty Unii Tarnów.

Dwudziestoośmioletni Duńczyk w dwóch poprzednich sezonach reprezentował barwy Fogo Unii Leszno. W tym roku startując w osiemnastu meczach, wystąpił w siedemdziesięciu jeden biegach. Jedenaście z nich wygrał, piętnaście razy był drugi, dwadzieścia cztery razy mijał linię mety jako trzeci, a dwadzieścia jeden razy przyjeżdżał ostatni. Osiągnął średnią 1.479 pkt./bieg, co dało mu trzydzieste siódme miejsce w PGE Ekstralidze.

Peter Kildemand wystartował w trzydziestu trzech turniejach Grand Prix. Dwa z nich wygrał (GP Danii w 2015 roku i GP Słowenii w 2016 roku), a w trzech innych stawał na niższych stopniach podium – drugie miejsce w Vojens w 2014 roku oraz trzecie lokaty w Cardiff w 2015 roku oraz w Krsko w 2015 roku.

W swoim dorobku ma także złoto (2014 rok) i srebro (2015 rok) Drużynowego Pucharu Świata oraz złoty (w 2010 roku) i srebrny (w 2008 roku) medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W 2014 roku wywalczył drugie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, dwa lata wcześniej zdobył natomiast (wraz z Kennim Larsenem) brązowy medal Mistrzostw Europy par.

Występy w Polsce rozpoczął Peter Kildemand w Kolejarzu Opole (lata 2007-2008). W roku 2009 jeździł w Polonii Piła, w latach 2012-2013 reprezentował barwy Orła Łódź, a nim trafił do Leszna występował także jako zawodnik Włókniarza Częstochowa i Stali Rzeszów.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku