Menu

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Urządzanie mieszkania lub domu w jednym stylu nie jest proste. Konieczne jest poznanie dokładnie jego charakterystyki. Tak, aby salon, kuchnia, sypialnia, a nawet łazienka były kompatybilne. Obecnie coraz więcej osób decyduje się odmienić swoje wnętrza w zgodzie ze stylem skandynawskim. Czym zatem charakteryzuje się ten styl i dla kogo będzie idealny?

Czym cechuje się styl skandynawski?

Na samym początku trzeba pogodzić się z tym, że styl skandynawski jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które dobrze czują się we wnętrzach prostych i dość minimalistycznych. Harmonia oraz biel to idea przewodnia tych mieszkań. Oczywiście można pozwolić sobie również na barwy przełamujące biel, choć nie da się ukryć, że ta barwa powinna być decydującą. Styl skandynawski wiąże się też ściśle z naturą i jak przystało na klimat panujący w Skandynawii, jest on dość chłodny.

Sposoby na ocieplenie stylu skandynawskiego

Jeśli jednak chcemy sprawić, aby nasze wnętrza były cieplejszy i bardziej przytulne, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka sztuczek. Przede wszystkim możliwe jest zamontowanie w pokoju kominka, czy też pieca, który dosłownie sprawi, że wnętrze stanie się cieplejsze. Powinien on być raczej dość nowoczesny, o dość prostych kształtach.

Następnie zwróć uwagę na lampy, które powinny być wzbogacone w ciepłe żarówki. Do tego duża ilość poduszek, dywanów wykonanych, choćby z futra, sprawi, że wnętrze będzie znacznie przytulniejsze.

Na jakie dodatki można pozwolić sobie w mieszkaniach w stylu skandynawskim?

Wbrew pozorom dodatki są elementem dość często stosowanym w stylu skandynawskim. Warto zachować w nich pewien umiar, jednak nie zaleca się, aby całkowicie z nich rezygnować. Do najpopularniejszych dodatków należą przede wszystkim wcześniej wspomniane poduszki, narzuty, czy też koce. Ważne jest jednak to, aby były one utrzymane w jasnej kolorystyce. Tkaniny, z których wykonane są dodatki, powinny być, jak najbardziej ciepłe. Widać tutaj szczególne nawiązanie do klimatu panującego w Skandynawii.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że styl skandynawski akceptuje też drobne dodatki w mniej oczywistych kolorach. Najczęściej wybierana jest tutaj czerń, czerwień, a w niektórych przypadkach również turkus.

Natura zawsze na pierwszym miejscu

Nie można zapomnieć o tym, że styl skandynawski kładzie duży nacisk na naturę. Dlatego też meble wykonane są przede wszystkim z drewna. Do tego widać też bardzo duże nastawienie na eksponowanie desek, czy po prostu słoi. Dzięki czemu łatwiej zachować większą prostotę i minimalizm. Nie można zapomnieć również o tym, że styl skandynawski lubi bardziej oczywiste nawiązanie do natury w postaci niewielkich roślin doniczkowych, czy ciętych kwiatów w wazonach.

Kup meble w stylu skandynawskim

Kiedy już zdecydujesz się na wybór stylu skandynawskiego do swojego domu, koniecznie wybierz meble i dodatki w najwyższej jakości. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firmy meble-sfd.com/. Dzięki temu Twoje wnętrze stanie się iście skandynawskie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>