Drugi odcinek serialu „Nie wycofuj się rakiem”

Co ma wspólnego produkcja wina z dbałością o zdrowie? Jak się okazuje bardzo wiele.  Więcej  szczegółów w kolejnym odcinku programu telewizyjnego „Nie wycofuj się rakiem” w TVP3 Kraków.

Emisja w piątek godz. 7:25 i 20:30 i sobotę o godz. 20:05.  Na stronie http://czt.com.pl/nie-wycofuj-sie-rakiem/ można już oglądać ten odcinek, a także kolejne części produkcji, zrealizowanej na zlecenie Centrum Zdrowia Tuchów.

W drugim odcinku bohater serialu dzieli się swoimi przemyśleniami na temat zdrowia, powstałymi na kanwie relacji rodzinnych. W tle można obejrzeć warunki uprawy winorośli, należących do jego najbliższych. Nie brakuje okoliczności produkcji trunku, można je tutaj oglądać w jednej z najlepszych małopolskich winnic. Zdjęcia powstawały w Winnicy Rodziny Steców, której produkcja jest regularnie nagradzana na festiwalach wina.

`

Z perspektywy wzgórza dominującego nad Tuchowem Pogórze prezentuje się naprawdę imponująco. Nie brakuje tutaj także badań profilaktycznych. To właśnie dbałość o zdrowie, a konkretnie badania jelita grubego ma propagować serial.  Kolonoskopię za darmo mogą wykonywać  osoby pomiędzy 50. a 65. rokiem życia. W ramach projektu realizowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów zapewnione jest też finansowanie pełnych znieczuleń, możliwość dowożenia pacjentów lub refundowania dojazdów, a także bezpośrednie spotkania informacyjne. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 728-588-355.

Program Profilaktyka raka jelita grubego – szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 8 oś priorytetowa Rynek pracy, działanie 8.6 Wsparcie na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej, poddziałanie 8.6.2 Programy zdrowotne, przy finansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego.