Menu

Spotkania ze Sztuką – żywe obrazy (Prze) Artyści z Woli Rzędzińskiej

 Projekt (PRZE) ARTYŚCI, który przygotował Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Oświatowym PIAST w Woli Rzędzińskiej ma za zadanie promowanie regionu Małopolski, wybranych artystów i sztuki z nią związanej przez aktywne włączenie się różnych grup społecznych w działania artystyczne.

Drugi etap odbył się 31 października. Wernisaż wystawy „PRZE ARTYŚCI” odbył się w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Zobaczyć tam można obrazy, które powstały w WTZ Wola Rzędzińska, w Zespole Szkół Plastycznych, w ŚDS Nowodworze oraz Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Wystawę uzupełniły reprodukcje oryginałów.

Głównym punktem spotkania w teatrze był spektakl, który wystawili aktorzy niepełnosprawni z WTZ Wola Rzędzińska. Przedstawienie pt: „Tajemnice drewnianej ramy”, ożywiło postaci z obrazów. Uczniowie ze Szkoły nr 9 wyrecytowali limeryki w czasie spektaklu.

Więcej czytaj w piątkowym wydaniu Magazynu Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>