Puchar Polski we wspinaczce na czas już w najbliższą sobotę

Puchar Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych we wspinaczce na czas odbędzie się w najbliższą sobotę czwartego listopada, na ściance wspinaczkowej w hali sportowej Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Tuż po zmaganiach Pucharu Polski, odbędzie się rywalizacja małych wspinaczy w ramach Pucharu Regionalnego Młodzików i Dzieci, w którym startować mogą wszystkie chętne dzieci w wieku do 13 lat włącznie, mieszkający w województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Rywalizacja w starszych kategoriach wiekowych odbędzie się na piętnastometrowej ściance służącej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. W kategorii seniorów i młodzieżowców będzie to ostatnia edycja pucharu, zatem poznamy zwycięzców klasyfikacji generalnej PP 2017.

Rywalizacja dzieci i młodzików odbędzie się w formacie klasycznym, na łatwych dziesięciometrowych drogach wspinaczkowych. W zawodach wystartować może każde chętne dziecko. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Program zawodów:

Sobota, 4.11.2017, PWSZ Tarnów – hala sportowa

Puchar Polski we wspinaczce na czas, format rekordu
09:30 – 12:00 – oficjalny trening i runda eliminacyjna,
12:30 – 14:00 – runda finałowa,
14:30 – 14:45 – ceremonia dekoracji PP,

Puchar Regionalny Młodzików i Dzieci – Puchar Tarnowa 2017
13:00 – 14:40 – rejestracja zawodników (brak możliwości dopisania po wyznaczonym czasie),
15:00 – 17:00 – eliminacje dzieci młodsze, następnie dzieci i młodzicy,
17:30 – 18:30 –  finały (po kategoriach wiekowych zaczynając od kategorii najmłodszej),
19:00 – dekoracja najlepszych uczestników

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku