Menu

Nicki Pedersen w Tarnowie

Nicki Pedersen jest kolejnym zawodnikiem, który ustalił warunki kontraktu i w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, Grupy Azoty Unii Tarnów. W czterech ostatnich sezonach, Duńczyk, który w kwietniu tego roku skończył 40 lat, reprezentował barwy Fogo Unii Leszno, w maju tego roku doznał jednak kontuzji i od tej pory nie pojawił się na torze.

Nowy żużlowiec tarnowskiego klubu jeździ w Polsce nieprzerwanie od 1999 roku. Nim trafił do Leszna był zawodnikiem Startu Gniezno, GKM Grudziądz, Wybrzeża Gdańsk, ZKŻ Zielona Góra, RKM Rybnik, Stali Rzeszów, Włókniarza Częstochowa i Stali Gorzów, Grupa Azoty Unia Tarnów będzie więc dziesiątym polskim klubem w jego karierze.

Nicki Pedersen ma w dorobku trzy tytuły indywidualnego mistrza świata (2003, 2007 i 2008 rok), w roku 2012 zdobył srebrny medal IMŚ, a w latach 2014 i 2015 stanął w tej imprezie na najniższym podium.

W ubiegłym sezonie duński żużlowiec wywalczył tytuł mistrza Europy i był to jego czwarty medal w tych zawodach. W latach 2013 i 2015 kończył bowiem rywalizację na drugim miejscu, natomiast w sezonie 2014 był trzeci.

Wraz z kolegami z reprezentacji zdobył także aż jedenaście medali (w tym w latach 2006, 2008, 2012 i 2014 złote) Drużynowego Pucharu Świata. Stawał także czterdzieści siedem razy na podium zawodów Grand Prix, w tym szesnaście razy na najwyższym jego stopniu (po raz ostatni 3 października 2015 roku, kiedy triumfował w Grand Prix Polski, rozgrywanym na toruńskiej Moto Arenie).

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>