Nowe zabiegi rekonstrukcji piersi po mastektomii – bezpłatne konsultacje

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza powstaje Zespół Specjalistów zajmujących się rekonstrukcją piersi po mastektomii. Co dla wielu kobiet oznacza zwycięstwo nad rakiem i powrót do normalnej aktywności.

Dzięki nowoczesnym metodom chirurgii plastycznej pacjentka może opuścić szpital w stanie, w którym jej kobiecość zostaje obroniona, a przekładając to na język chirurgiczny – odtworzona czy zrekonstruowana. Główny podział metod rekonstrukcyjnych piersi to metody bez użycia implantów, czyli autologiczne, oraz drugi rodzaj to metody z użyciem implantów. W przypadku metod autologicznych używane są tkanki własne pacjenta. Pobierane są one z miejsca, gdzie występuje ich nadmiar, np. z okolicy podbrzusza. Często wynika z tego podwójna korzyść, bo wykorzystując tkanki własne pacjentki poprawiane są także powłoki brzuszne, uzyskując przy tej okazji efekt kosmetyczny.

Nie każda kobieta akceptuje psychicznie ciało obce i staramy się, by w pierwszej kolejności – o ile technicznie jest to możliwe – wykorzystywać tkanki własne kobiety, biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności ogólny efekt terapeutyczny, ale także estetyczny – mówi dr. Guido Libondi z Oddziału Chirurgii Onkologicznej Szpitala św. Łukasza, specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

– Efekt końcowy zabiegu znacząco podnosi jakość życia pacjentek, co łatwo zauważyć porównując je do grupy pacjentek bez rekonstrukcji. Widać większe zadowolenie po zakończonej terapii – dodaje dr. Libondi.

Pierwsze zabiegi planowane są jeszcze pod koniec tego roku. Natomiast już w najbliższy czwartek 26 października Szpital św. Łukasza zaprasza na bezpłatne konsultacje ze specjalistą pacjentki zainteresowane zabiegiem rekonstrukcji piersi. Konsultacje odbędą się w godzinach od 9.00 do 13.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 14 631 58 59.