Menu

Książka na telefon

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do korzystania z usługi zamawiania książek na telefon. Akcję „Książka przyjedzie do Ciebie” stworzono z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych ruchowo, czyli tych, które mają problem, by osobiście dotrzeć do biblioteki.

Akcja prowadzona jest co prawda od kilku lat, lecz nie wszyscy ją znają. – Jest stałe grono czytelników, którzy regularnie wypożyczają książki właśnie przez telefon. Nasi pracownicy odwiedzają ich raz w miesiącu, niekiedy raz w tygodniu, przynosząc nowe lektury – relacjonuje Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. – W przypadku naszej filii najwięcej chętnych zgłasza się z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Czarna Droga. Przy każdej takiej wizycie wypożyczamy kilkanaście książek. W sprawie książek na telefon kontaktują się z nami również opiekunowie osób starszych, którzy proszą o dostarczenie książki – informuje Katarzyna Majewska, kierownik filii nr 8 w Tarnowie-Mościcach.

Usługa jest bezpłatna, wystarczy być zapisanym do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Książki można wypożyczyć w wybranych filiach: nr 1 przy ul. Gumniskiej (tel. 14 688 80 29), nr 8 w Mościcach (tel. 14 656 25 88), nr 14 na os. Niepodległości (dawne os. XXV-lecia, tel. 14 690 45 05)oraz w Wypożyczalni dla Dorosłych (tel. 14 688 80 24 w. 24).

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>