Menu

„W poczekalni” na tarnowskim dworcu

Refleksje nad procesem powstawania dzieła – własnie tym chcieli się podzielić twórcy wystawy Bogusław Bachorczyk i Zbigniew Sałaj. Wernisaż odbył się 20 października w Galerii Na Dworcu PKP.

„Czy to, co z niego zostaje w pracowni (ścinki, wióry, odpady) rzeczywiście jest gorsze i niewarte eksponowania? Może jednak ciekawsze niż gotowe obiekty pyszniące się na półkach, niczym reklamowane w witrynie sklepowej towary. Pozytyw-negatyw, biały-czarny, płaskie-wypukłe, twórcza jedność przeciwieństw, a może różnice nie do pokonania decydują, że zatrzymamy się na chwilę, aby je obejrzeć w „artystycznej” poczekalni. Obydwóm artystom bliskie są strategie recyklingowe, fascynuje ich świat gotowych przedmiotów codziennego użytku, prowokujący do kolejnych eksperymentów twórczych. Są zapalonymi kolekcjonerami, gromadzącymi przez lata różne rzeczy, w oczekiwaniu na właściwy moment, by je wykorzystać: skleić, odkształcić, sprasować, pociąć i w rezultacie nadać im nowy sens i znaczenie.” (Agnieszka Jankowska-Marzec, BWA Tarnów)

Foto: Jacek Be & Marlena

Refleksje nad procesem powstawania dzieła - własnie tym chcieli się podzielić twórcy wystawy Bogusław Bachorczyk i Zbigniew Sałaj. Wernisaż odbył się 20 października w Galerii Na Dworcu PKP.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>