Menu

„Galeria 1 obiektu” w Ratuszu – medalion „Matka Boża Dobra Pasterka” księcia Romana Sanguszki

Prezentacja tego medalionu z rzadko spotykanym motywem ikonograficznym, przedstawiającym Matkę Bożą jako Dobrą Pasterkę, odbędzie się w Ratuszu, 19 października o godz. 17.00. Po prezentacji eksponatu  i opowieści dotyczącej jego historii przedstawionej przez Jolantę Januś, będzie można go oglądać do 24 października.

Pochodzący z Jerozolimy medalion został wykonany z połówki muszli perłopława. Niewielki ten przedmiot (16×13,5 cm), jest pamiątką po Romanie Sanguszko, zwanym „Sybirakiem”. Wewnętrzna stronę pokrywa delikatna płaskorzeźba ukazującą scenę pasterską.

Prezentacja tego medalionu z rzadko spotykanym motywem ikonograficznym, przedstawiającym Matkę Bożą jako Dobrą Pasterkę, odbędzie się w Ratuszu, 19 października o godz. 17.00. Po prezentacji eksponatu i opowieści dotyczącej jego historii przedstawionej przez Jolantę Januś, będzie można go oglądać do 24 października.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>