Menu

Wystawa laureatów BZ WBK Press Foto 2017

 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę najlepszych zdjęć dokumentalnych BZ WBK Press Foto.149 zdjęć, których nie da się zapomnieć, spotkanie autorskie z laureatami konkursu BZ WBK Press Foto, bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne, dwa aparaty Instax mini 70 do wygrania – to wszystko już wkrótce w Tarnowskim Centrum Kultury.

 3 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do Tarnowskiego Centrum Kultury na wernisaż otwierający wystawę zdjęć laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2017. Są wśród nich dwie prace Michała Stańczyka z Tarnowa, który zdobył Nagrodę Specjalną Banku Zachodniego WBK oraz I miejsce za zdjęcie pojedyncze w kategorii Sport.

Bank Zachodni WBK, który od 13 lat jest organizatorem i mecenasem konkursu, wybierając Nagrodę Banku, sięgnął po jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych ubiegłego roku. Nagrodzone zdjęcie przedstawia Łukasza Fabiańskiego podczas meczu Ukraina – Polska UEFA EURO 2016 we Francji.

Są sekundy w trakcie gry, których nie dostrzegą fani na trybunach stadionu ani na ekranach telewizorów. To one często mówią najwięcej o tym, co dzieje się na murawie. Spust migawki fotoreporterów jest w stanie uchwycić takie momenty, które na lata zostają w pamięci. Wprawdzie nie zostaliśmy mistrzami Euro 2016, ale myślę, że nikt z polskich kibiców nie czuje się rozczarowany. Zdjęcie Michała Stańczyka, na którym Artem Fedetsky i złości się po kolejnej udanej interwencji naszego bramkarza Łukasza Fabiańskiego jest jednym z dowodów na to, że wcale nie byliśmy łatwym przeciwnikiem i za to jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszej drużynie – powiedział o nagrodzonym zdjęciu Artur Sikora, dyrektor Obszaru Komunikacji, Marketingu i Zarządzania Jakością w Banku Zachodnim WBK.

Drugie nagrodzone zdjęcie Michała Stańczyka to niezwykle barwna fotografia „z lotu ptaka” wykonana techniką zdalną podczas meczu Polska – Francja w ramach EHF EURO 2016.

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.
                                                                                                                                                                                         Źródło: BZ WBK Press Foto 2017

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>