Menu

Kacper Szczurek na podium w Lonato

Reprezentant TTSK K-Team Tarnów, Kacper Szczurek zajął drugie miejsce w odbywających się na torze we włoskim Lonato finałowych zawodach XXVII Trofeo Autunno. To bardzo dobry prognostyk przed rozpoczynającym się już dzisiaj w Lonato najważniejszym wydarzeniem sezonu, czyli International Rok Cup Final.

Rywalizujący w kategorii senior, Kacper Szczurek zajął w swojej grupie trzecie miejsce, na tej samej pozycji minął linię mety w biegu kwalifikacyjnym. W prefinale, tarnowianin przesunął się o jedno „oczko” w górę, drugą lokatę utrzymując w wyścigu finałowym.

W Junior Rok wystartował inny tarnowski kartingowiec, Marcel Kuc. W swojej serii sklasyfikowany został na dwudziestej trzeciej pozycji. Potem nie ukończył niestety rywalizacji w kwalifikacjach i trafił do finału „B”, w którym zajął trzynaste miejsce.

W kategorii Mini Rok, TTSK K-Team Tarnów reprezentowany był przez dwóch zawodników. Gabriel Łukasiewicz zajął w swojej serii siedemnaste miejsce i po udanych pojedynkach w biegach kwalifikacyjnych awansował do finału „A”, w którym sklasyfikowany został na dwudziestej trzeciej pozycji. Kajetan Gawron po piętnastej pozycji w pierwszym wyścigu, w biegach eliminacyjnych spisał się niestety słabiej i nie zdołał awansować do finałów. Warto wspomnieć, że Kajetan Gawron tydzień wcześniej wystartował w Lonato w pierwszej rundzie XXVII Trofeo Autunno, w której sklasyfikowany został na dwudziestym drugim miejscu.

Od dzisiaj do soboty 14 października na torze w Lonato rozgrywany będzie finał światowy, czyli Mistrzostwa Świata serii Rok. Zgłoszonych do niego zostało 434 zawodników, w tym pięciu młodych kartingowców z Tarnowa: Kacper Szczurek, Marcel Kuc, Adam Micał, Gabriel Łukasiewicz i Kajetan Gawron.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>