POLSKA. Na szlakach świętego Jana Pawła II – nowość od Jedności

Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II

Mirek i Magda Osip-Pokrywka

Są takie miejsca, które odwiedziliśmy przed laty z kimś bliskim lub takie w których poznaliśmy kogoś, kto na zawsze pozostał w naszej pamięci. Zawsze będą się nam kojarzyły z konkretną osobą, jej słowem, obecnością.

Właśnie według takiego klucza, miejsc powiązanych z obecnością Papieża Polaka wyszli autorzy książki „Na szlakach św. Jana Pawła II” katalogując i szczegółowo opisując punkty na mapie naszego kraju, które w szczególny sposób były powiązane były z osobą Ojca Świętego i w których do dziś, mimo upływu czasu, czuć jego obecność.

Książka jest nie tylko przeglądem miejscowości, szlaków, szczytów czy jezior, które w ciągu swojego życia odwiedził św. Jan Paweł II ale również praktycznym przewodnikiem, po niezwykle malowniczych i przepełnionych historią miejsc od Tatr po Bory Tucholskie, Mazury i Suwalszczyznę. Tym samym publikacja Wydawnictwa Jedność może być cennym kompendium pomysłów na weekendowe wyjazdy czy dłuższe wypady z rodziną, z przyjaciółmi lub samotne, refleksyjne wyprawy.

Oprócz szczegółowych opisów szlaków, książka zawiera mapy hipsometryczne obrazujące przebieg proponowanych szlaków dostosowanych z osobna dla turystów pieszych, rowerzystów jak i osób poruszających się samochodem. Całość uzupełniają zdjęcia, często wielkoformatowe.

Rzecz jasna każda z propozycji zawiera szczegółowe nawiązanie do obecności św. Jana Pawła II tworząc niezwykły katalog podróży po Polsce, Świętego naszych czasów.

Publikacja jest dobrą propozycją także dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą udać się w podróż, ale chciałyby poznać ślady obecności św. Jana Pawła II w malowniczych miejscach w Polsce. Już sama lektura staje się wyprawą w znane i nieznane, za sprawą przystępnego języka, opowieści i dokładnych opisów, które składają się na album.