Menu

Uwaga, zmiany na Krakowskiej

Po raz kolejny, w związku z trwającym remontem, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na ulicy Krakowskiej. Na odcinku jezdni Krakowskiej poniżej skrzyżowania z ulicami Urszulańską i Nowym Światem ruch samochodów prowadzony jest tylko jednokierunkowo, z zachodu na wschód, dotychczasowym pasem postojowym.

To oznacza, że kierowcy, jadący od strony dworca w górę ulicy Krakowskiej na skrzyżowaniu z Nowym Światem mogą skręcić tylko w prawo, w ulicę Urszulańską, nie ma możliwości skrętu w lewo, bo zabrania go organizacja ruchu, ani przejazdu na wprost, z powodu zamknięcia świeżo wyremontowanego skrzyżowania, na którym dojrzewa beton, stanowiący podkład pod układaną na Krakowskiej granitową kostkę. Dla samochodów, które jadą od ulicy Nowy Świat, wyznaczony został objazd, prowadzący ulicą Urszulańską do ulicy Narutowicza i dalej, do dolnej części ulicy Krakowskiej.

Powyżej Nowego Świata i Urszulańskiej ruch odbywa się na dotychczasowych zasadach, ale część miejsc postojowych, wcześniej wyłączonych z użytkowania, jest już dostępna.

Zakończenie prac na ulicy Krakowskiej planowane jest na listopad. Jej ponowny remont jest konieczny, ponieważ poprzedni, prowadzony w poprzedniej kadencji, został wadliwie wykonany.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>