Menu

Kenneth Bjerre nadal w Tarnowie

Poznaliśmy już nazwisko pierwszego zawodnika, który reprezentował będzie w przyszłym roku barwy beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. Warunki nowego kontraktu z tarnowskim klubem ustalił bowiem Duńczyk, Kenneth Bjerre, dla którego będzie to czwarty z rzędu sezon w zespole „Jaskółek”.

W zakończonych niedawno rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej, Kenneth Bjerre był najskuteczniejszym zawodnikiem tarnowskiej ekipy. Jego średnia – 2.346 pkt. na bieg dała mu drugie miejsce w lidze, lepszą osiągnął jedynie Mateusz Szczepaniak z Arge Speedway Wandy Kraków – 2.361 pkt. na bieg.

Przypomnijmy, że 33-letni Kenneth Bjerre w 2002 roku wywalczył tytuł wicemistrza Europy juniorów, a rok później stanął na najwyższym podium tych zawodów. W 2004 roku zdobył natomiast drugie miejsce w rozgrywanym we Wrocławiu finale Indywidualnych Mistrzostw Świata juniorów.

W swoim dorobku ma pięć miejsc na podium w zawodach Grand Prix: w 2009 roku był drugi w Daugavpils i trzeci w Vojens, rok później zwyciężył w Goeteborgu i zajął drugie miejsce w Vojens, a w roku 2011 wywalczył trzecią pozycję na torze w Malilli.

Wraz z kolegami z reprezentacji Danii zdobył także trzy medale Drużynowego Pucharu Świata: srebrny w 2007 roku oraz brązowe w latach 2004 i 2005.

W Polsce, Kenneth Bjerre reprezentował barwy klubów z Ostrowa Wielkopolskiego, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Rzeszowa, Częstochowy i Leszna, a od roku 2015 jest zawodnikiem „Jaskółek

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>