Menu

Ważny mecz piłkarzy Unii

Cztery ligowe mecze piłki nożnej rozegrane zostaną podczas tego weekendu w Tarnowie. W sobotę kibice będą musieli dokonać wyboru pomiędzy spotkaniami piłkarek Tarnovii Tarnów oraz piłkarzy Unii Tarnów i Iskry Tarnów. W niedzielę swój pojedynek rozegra natomiast męski zespół Tarnovii Tarnów.

W sobotę o godz. 15.30 pierwszoligowe piłkarki Tarnovii Tarnów zmierzą się u siebie z Wandą Kraków. Zespoły te sąsiadują z sobą w ligowej tabeli. Po anulowaniu wyników spotkań z ULKS Bogdańczowice (drużyna ta wycofała się z rozgrywek), Wanda z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje obecnie czwarte miejsce, a mająca o jeden punkt mniej Tarnovia klasyfikowana jest na piątej pozycji. Krakowianki rozpoczęły sezon od wyjazdowej wygranej 1-0 z Resovią Rzeszów, w drugiej kolejce wygrały natomiast 4-0 w Bogdańczowicach. W dwóch kolejnych meczach nie zdobyły bramek, remisując u siebie 0-0 z Rolnikiem Biedrzychowice oraz przegrywając na wyjeździe 0-5 z Pragą Warszawa. Tydzień temu pokonały natomiast u siebie 1-0 Rysy Bukowina Tatrzańska.

Unia Tarnów w kolejnym meczu trzeciej ligi, w sobotę o godz. 16 zagra u siebie z MKS Trzebinia. Będzie to mecz o przysłowiowe sześć punktów, oba zespoły znajdują się bowiem aktualnie w strefie spadkowej. Ekipa z Trzebini rozegrała do tej pory pięć meczów wyjazdowych i przywiozła z nich jeden punkt, bezbramkowo remisując z Podlasiem Biała Podlaska. Słabsza postawa zespołu spowodowała, że pod koniec września w MKS Trzebinia nastąpiła zmiana trenera, Macieja Antkiewicza zastąpił Krzysztof Szopa. Pod jego wodzą zespół rozegrał dwa mecze, przegrywając na wyjeździe 0-5 z Motorem Lublin oraz bezbramkowo remisując na własnym boisku z Karpatami Krosno. W poprzednim sezonie oba mecze pomiędzy „Jaskółkami”, a ówczesnym MKS Trzebinia-Siersza zakończyły się wygranymi gospodarzy. W Tarnowie, po dwóch trafieniach Artura Białego i golu Piotra Drozdowicza, Unia wygrała 3-0 (2-0), w Trzebini tarnowianie przegrali natomiast 0-1 (0-0).

Przed swoimi kibicami zaprezentują się podczas tego weekendu również piłkarze czwartoligowej Tarnovii Tarnów, którzy w niedzielę o godz. 15.30 zmierzą się z Sandecją II Nowy Sącz. Rezerwy sądeckiego klubu, które po rocznej przerwie powróciły do czwartej ligi, zajmują obecnie jedenaste miejsce w tabeli; w dziewięciu meczach zdobyły dziesięć punktów. Aż sześć z tych spotkań rozegrali sądeczanie na obcych boiskach. Efekt tych wyjazdów to pięć porażek i wygrana 5-0 z KS Tymbark. W ubiegłym tygodniu, wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny (w tej kolejce wobec przerwy w rozgrywkach ekstraklasy historia może się powtórzyć), Sandecja II pokonała u siebie 4-0 GKS Drwinia.

W czwartej lidze kobiet, piłkarki drugiej drużyny Tarnovii, w niedzielę o godz. 16 zagrają na wyjeździe z SAL Łazowianka Łazy. Gospodynie tego spotkania po czterech rozegranych meczach mają w dorobku sześć „oczek”, czyli o jeden punkt mniej od tarnowianek. Na zwycięstwo u siebie czekać musiały jednak do ubiegłego tygodnia, kiedy pokonały 4-0 Zielonych Niegowić. We wcześniejszych meczach na własnym boisku zawodniczki SAL Łazowianki przegrały 2-3 z Piastem Łapanów i 0-5 z Górnikiem Wieliczka.

W piątej lidze, tarnowski Metal w sobotę o godz. 16 zagra na wyjeździe z Wietrzychowicami. Spotkanie to będzie dla tarnowian okazją do umocnienia się w czołówce tabeli. Gospodarze zamykają bowiem ligową tabelę, a w dziewięciu meczach zdobyli zaledwie jeden punkt, remisując u siebie 3-3 z Victorią Koszyce Małe.

W klasie „B”, Iskra Tarnów w sobotę o godz. 15.30 zmierzy się u siebie z Cezarem Kępa Bogumiłowicka. Zespół ten rozegrał do tej pory trzy mecze i doznał trzech porażek; tydzień temu przegrał u siebie 0-10 z drużyną Wierzchosławice-Ostrów. Błękitni Tarnów w sobotę o godz. 16 zagrają natomiast na wyjeździe z LKS Dębina Łętowska. Ekipa ta dwukrotnie zaprezentowała się przed własną publicznością, remisując 3-3 z Radarem Łętowice oraz pokonując 3-1 Iskrę Tarnów. Aktualnie zajmuje piąte miejsce, a więc klasyfikowana jest tuż za Błękitnymi.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>