Menu

Dzień otwarty w Tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów

W najbliższą sobotę, 7 października, w Tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów odbędzie się dzień otwarty. Z mieszkańcami schroniska będzie można spotkać się od godziny 10.00 do o 14.00. Zainteresowani będą mogli także zaadoptować wybranego czworonoga.

Dzień otwarty rozpocznie się prelekcją o działalności azylu i współpracy z gminami w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Następnie każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z obecności weterynarza, porozmawiać z nim, poradzić się, uzyskać ważne informacje o postępowaniu ze zwierzętami. – Najważniejsza dla nas, a przede wszystkim dla naszych zwierzaków jest adopcja. Podczas Dnia Otwartego Azylu każdy będzie mógł obejrzeć psy i koty, zapoznać się z nimi, zaprzyjaźnić, wziąć psa na spacer czy na specjalny plac zabaw. I być może podjąć decyzję o adopcji – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu.

Mowa będzie także o sposobach zgłaszania zaginięcia psów oraz ich odnajdywania. Będzie też możliwość rejestracji psów przez Straż Miejską – każdy psiak otrzyma darmową zawieszkę z wygrawerowanym numerem telefonu właściciela. Dla uczestników przewidziano także pokaz obrony sportowej z udziałem psów przygotowany przez treserkę psów Anetę Bros. Podczas Dnia Otwartego w Azylu obecni będą także żużlowcy Unii Tarnów, motocykliści – przedstawiciele Watahy oraz kierowca rajdowy Marcin Dreszer.

fot. Tarnowski Azyl

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>