Alicja Rega w finale Eurowizji Junior

Uczennica tarnowskiej szkoły, Alicja Rega, pojedzie do Tbilisi reprezentować Polskę podczas festiwalu Eurowizja Junior 2017. Zwycięstwo w polskich eliminacjach dało jej wykonanie piosenki „Nasz dom”.

O występ na Eurowizji starało się dziesięcioro młodych muzyków. O tym, kto pojedzie do Tbilisi, zdecydowali widzowie i jurorzy (Artur Orzech, Sylwia Lipka i Natalia Szroeder). Najlepsza podczas eliminacji okazała się 14-letnia Alicja Rega. Weźmie udział w wielkim finale, który odbędzie się 27 listopada w Pałacu Olimpijskim w Tbilisi.

To nie pierwszy występ sceniczny nastolatki. Śpiewać zaczęła w wieku pięciu lat. Na swoim koncie ma m.in. udział w programie „Mali Giganci”, w którym zdobyła nagrodę za najlepszy wokal. – Dobrze czuję się w każdym repertuarze, lecz najbardziej odpowiadają mi utwory muzyki rozrywkowej. Do ćwiczeń nikt mnie nie zmusza – wyjaśnia.

Dodajmy, że Alicja trzykrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia artystyczne. Obecnie jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia. W tej ostatniej kształci się na wydziale instrumentalistyki jazzowej.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku