Menu

Jerzy Martynów w Galerii Muzealnej

Już dziś, 2 października, w Muzeum Okręgowym w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy prac Jerzego Martynowa pod tytułem „TRANSCENDENTALNA MSZA BEZPRZEDMIOTOWA”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Galerii „Piwnica pod Trójką” – Rynek 3.

Na wystawie zobaczymy najnowsze, wielkoformatowe obrazy artysty. Wystawa zorganizowana została w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej.

Przypomnijmy, Jerzy Martynów jest rodowitym tarnowianinem. Studiował malarstwo i architekturę wnętrz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskał dyplom w pracowni prof. Włodzimierza Buczka w 1985 r. Zrealizował kilkadziesiąt  wystaw indywidualnych oraz brał udział w blisko 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, min. we Francji, Danii, Niemczech, Kanadzie i Belgii. Jest założycielem tarnowskiej grupy plastycznej TA (Tarnowscy Artyści). Uprawia malarstwo, architekturę wnętrz, grafikę użytkową, rzeźbę i małe formy architektoniczne.

Prace można oglądać do połowy października.

fot. Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>