Universal kupuje prawa do Miasta świętych i złodziei

Wytwórnia Universal Pictures kupiła prawa do ekranizacji Miasta świętych i złodziei, bestsellerowej debiutanckiej powieści Natalie C. Anderson. Firmy Willa Packera (Will Packer Productions) i Kerry Washington (Simpson Street) prowadzą rozmowy na temat produkcji filmu. James Lopez, szef działu filmowego w firmie Packera, zostanie producentem.

Projekt jest realizowany w bardzo szybkim tempie; jako potencjalny reżyser filmu na celowniku wytwórni jest już Melina Matsoukas, producentka wykonawcza i reżyserka serialu HBO Niepewne.

Główną bohaterką jest Tina. Od kiedy jej matka została zamordowana, dziewczyna żyje na ulicach Kenii. Zrekrutowana przez gang sierot i dzieci ulicy, Tina jest coraz bliżej pomszczenia śmierci matki, ale wkrótce odkrywa, że nie zna wszystkich faktów. To już druga książka, w ekranizację której angażuje się Washington, gwiazda serialu Skandal. W ubiegłym tygodniu wytwórnia Tri Star nabyła prawa do ekranizacji thrillera The Perfect Mother autorstwa Aimee Molloy, którego gwiazdą ma być właśnie Washington, współprodukująca obraz z Amy Pascal.