Menu

Wystawa jubileuszowa Tomasza Sobczaka w Galerii TCK

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na prezentacje fotografii, których autorem jest TOMASZ SOBCZAK,  pod tytułem WYSTAWA JUBILEUSZOWA.  4 października o godzinie 18.00 w Galerii TCK odbędzie się wernisaż i spotkanie z autorem, które poprowadzi Monika Faron-Miśtak.

Wystawa składa się z trzech części prezentujących twórczość tarnowskiego fotografika. Wystawa sportowa w całości poświęcona zostanie Tomaszowi Gollobowi, najlepszemu Polskiemu żużlowcowi, który kilka miesięcy temu uległ groźnemu wypadkowi. Sala z fotografią studyjną składać się będzie z najlepszych prac artysty prezentowanych niemal na każdym kontynencie gdzie zdobywał wyróżnienia nagrody i medale. Sala główna pokaże ostatnie fotograficzne obserwacje biegające między specyficzną fotografią architektury a nieoczywistymi abstrakcjami. W tym roku Tomasz Sobczak obchodzi swoje 40 urodziny tą wystawą pragnie uczcić je z tarnowianami oraz gośćmi odwiedzającymi Galerię Tarnowskiego Centrum Kultury.

Tomasz Sobczak jest inżynierem, nauczycielem, pedagogiem, a w wolnych chwilach artystą fotografikiem. Fotografia jest jego wielką pasją. Daje mu radość, zadowolenie i satysfakcję. Każdy obiekt, który fotografuje, ma w sobie wiele piękna. Stara się je uchwycić i pokazać całemu światu. Od lat związany jest z Tarnowem, a naturalną koleją losu jest także związek z Tarnowskim Towarzystwem Fotograficznym, w którym od blisko dekady pełni funkcję prezesa. Prowadzi zajęcia z „Fotografii ruchu” oraz „Metodykę fotografii” na podyplomowych studiach z fotografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem. Uczył Fotografii Prasowej i Reklamowej w Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. Pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie oraz w Pałacu Młodzieży, w którym prowadzi pracownię fotografii tradycyjnej. W 2013 roku został odznaczony prestiżowym tytułem Excellence FIAP (EFIAP), nadawanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej. Jego prace publikowane były na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach niemal na każdym kontynencie, zdobywając złote, srebrne i brązowe medale. Przez wiele lat zajmował się fotografią sportową. W chwili obecnej skupia się na fotografii studyjnej i szeroko rozumianym reportażu. Jako animator kultury pełnił funkcję kuratora wielu wystaw, organizował różne akcje i działania fotograficzne. Stale pracuje z młodzieżą, popularyzując fotografię. Najwięcej pozytywnej energii dają mu sukcesy wychowanków.

Głównym Partnerem wystawy są Zakłady Mechaniczne Tarnów
Partnerami wystawy są Epson oraz Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne.
Projekt został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego przyznanego przez Gminę Miasta Tarnowa.

Wystawa czynna od 5 do 28 października 2017 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Galeria TCK – Rynek 5 – Tarnów. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>