Menu

Nowe kontrakty CZT

Dostęp do rehabilitacji w zachodniej części powiatu tarnowskiego będzie znacznie większy. Tak wynika z kontraktu na świadczenia Ośrodka Rehabilitacji Dziennej Centrum Zdrowia Wierzchosławice. Jest on wyższy o blisko 50 % od dotychczasowego. W przypadku większości świadczeń lecznictwa szpitalnego  i rehabilitacji leczniczej realizowanych przez Centrum  Zdrowia Tuchów na najbliższe cztery lata zaplanowano wykonanie podobnej lub nieznacznie większej liczby usług – wynika z rozstrzygnięcia konkursów ogłoszonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nie będzie pogorszenia dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej, którego obawiali się pacjenci. W powiecie tarnowskim w nocy i w dni wolne będzie można nadal uzyskać pomoc w Centrum Zdrowia Tuchów oraz w Wojniczu. Na oddziale chorób wewnętrznych szpitala rodzinnego w Tuchowie o około 2 % wzrośnie liczba pacjentów, którym można będzie udzielić pomocy. Więcej będzie także zabiegów na oddziałach ginekologiczno-położnicznych w Tuchowie i w Dąbrowie Tarnowskiej. Oddziały neonatologiczne Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum  Zdrowia Dąbrowa Tarnowska zawarły kontrakty na realizację opieki na drugim poziomie referencyjności. Oznacza to, że personel dzięki doświadczeniu, kwalifikacjom i znakomitemu wyposażeniu ma większe możliwości monitorowania bezpieczeństwa noworodków, co umożliwia przyjmowanie porodów niestandardowych.

Także Zakład Opiekuńczo – Leczniczy prowadzony przez Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska przeznaczony dla pacjentów, którzy byli leczeni w szpitalu i nie wymagają dalszej hospitalizacji będzie działał na podobnych jak dotychczas zasadach. Zainteresowanie pomocą tego typu jest bardzo duże. Pomimo, że remont przeprowadzony w ZOL przez Centrum Zdrowia po przejęciu prowadzenia placówki powiększył liczbę miejsc nadal na przyjęcie do Zakładu trzeba czekać w kolejce.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi szpital rodzinny w ziemskim powiecie tarnowskim, który zapewnia dostępność świadczeń medycznych dla mieszkańców terenów wiejskich. Takich świadczeń w ubiegłym roku spółka udzieliła w sumie 216 tys. Jest to bardzo istotne na południu powiatu, ze względu na ukształtowanie terenu Pogórza i problemy komunikacyjne, szczególnie w okresie zimowym. Warto dodać,       że w ciągu dziewięciu lat, od kiedy Centrum Zdrowia przejęło prowadzenie świadczeń od samorządu powiatu tarnowskiego, zakres działalności został powiększony o pięć oddziałów szpitalnych, sześć placówek udzielania podstawowej opieki zdrowotnej i o ponad  trzydzieści poradni specjalistycznych.

~

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>