Małopolska Noc Naukowców już w piątek

W Tarnowie już po raz 11. odbędzie się Małopolska Noc Naukowców. Kilkadziesiąt atrakcji przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Jak zapowiadają organizatorzy, to świetna okazja, by zajrzeć w niedostępne zakamarki uczelni, laboratoriów i innych instytucji, zajmujących się na co dzień badaniami naukowymi. Tegoroczną edycję zaplanowano w najbliższy piątek, 29 września.

Tarnowska uczelnia zachęca do udziału w licznych  grach, konkursach, pokazach, warsztatach, wykładach i prezentacjach. W organizację przedsięwzięcia włączyły się niemal wszystkie jednostki organizacyjne działające w ramach PWSZ oraz kilkunastu sprawdzonych partnerów. – Atrakcji jest rzeczywiście wiele, ale przede wszystkim zostały one przygotowane z myślą o wszystkich. Mamy „coś” dla miłośników robotów, nowoczesnych technologii, medycyny, wychowania fizycznego, sztuki, dziedzin humanistycznych w tym między innymi języka polskiego oraz języków obcych, czy doświadczeń chemicznych – wymienia Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

Te ostatnie stanowią od lat prawdziwy hit Małopolskiej Nocy Naukowców. – W tym roku przygotowaliśmy trzy pokazy, pierwszy dla dzieci młodszych, a dwa kolejne dla nieco starszych. Wszystkie będą jednak bardzo widowiskowe – zapewnia dr Krzysztof Kleszcz, kierownik Zakładu Chemii PWSZ. – Bilety na pokazy rozchodzą się błyskawicznie. Zainteresowanym radzę się pospieszyć, bo liczba wejściówek jest ograniczona – dodaje Monika Grela z PWSZ.

Małopolska Noc Naukowców odbywa się od 2007 roku. Na przestrzeni lat zyskała miano jednej z największych inicjatyw popularnonaukowych w regionie, kraju, a nawet w Europie. Tegoroczna edycja odbędzie się w siedmiu małopolskich miastach: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Niepołomicach, Skawinie oraz Andrychowie.

Pełny wykaz imprez w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku