Menu

Grand Prix Talii pojedzie do Wałbrzycha

Biografia Gabrieli Zapolskiej podana w zabawnej formie najbardziej przypadła do gusty jurorom tegorocznej Talii. „Zapolska Superstar czyli jak przegrywać, żeby wygrać” w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu została laureatem Grand Prix XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Publiczność doceniła najmłodszych uczestników festiwalu – spektakl dyplomowy studentów PWST w Krakowie.

Po obejrzeniu wszystkich ośmiu przedstawień konkursowych jury jednogłośnie przyznało Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz statuetkę Talii twórcom i wykonawcom spektaklu „Zapolska Superstar” Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Z kolei publiczność festiwalową zachwycił spektakl „Do dna” w reżyserii Ewy Kaim, która uznała go najlepszym na tegorocznej Talii, przyznając mu Nagrodę Publiczności. Drugie miejsce w głosowaniu publiczności zajęła tarnowska propozycja „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara, dyrektora artystycznego „Solskiego”.
Poza nagrodą główną jury festiwalu przyznało nagrodę zespołową w wysokości 5 tys. zł najmłodszym artystom przeglądu. Trafiła ona do twórców i wykonawców spektaklu „Do dna” w reżyserii Ewy Kaim z Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Jury postanowiło także przyznać trzy równorzędne aktorskie nagrody indywidualne i jedno specjalne wyróżnienie aktorskie. Laureatami nagród indywidualnych zostali: Oriana Soika za rolę w spektaklu „Humanka” w reżyserii Agaty Puszcz z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Katarzyna Węglicka za rolę w spektaklu „Drugi spektakl” w reżyserii Anny Karasińskiej z Teatru Polskiego w Poznaniu oraz reprezentant tarnowskiego zespołu, Aleksander Fiałek, za rolę w spektaklu „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Wyróżnienie specjalne trafiło do Macieja Babicza, studenta Akademii Teatralnej, za rolę w spektaklu „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.
Nagroda „Ale aktor” przyznawana przez Związek Artystów Scen Polskich trafiła w ręce młodego aktora, który najlepiej zaprezentował się na festiwalu. Otrzymała ją Weronika Kowalska za rolę w spektaklu “Do dna”.
Na zakończenie Wojciech Malajkat, przewodniczący Jury XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, pogratulował wszystkim nagrodzonym błyskotliwości, umiejętności grania w zespole, wrażliwości, temperamentu, wdzięku i bezpretensjonalności w imieniu wszystkich jurorów.
Na finałowej gali festiwalu wszyscy zaproszeni goście i widzowie tegorocznej Talii mieli okazję obejrzeć recital kabaretowy Artura Andrusa.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kioski

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>