Menu

Fascynująca Noc Naukowców w ZPS

Przyrządzenie „koktajlu dla wampira”, wgląd we wnętrze człowieka, pokaz z ciekłym azotem – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie Zespół Przychodni Specjalistycznych przygotował na Małopolską Noc Naukowców.

Eksperymenty będą odbywać się w budynku przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowie w piątek, 29 września w godz. 19-22.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano: omówienie i pasjonujący pokaz badania endoskopowego, prezentację Oddziału Chirurgii Jednego Dnia, a w tym nowoczesnej sali operacyjnej, wspomniany „koktajl dla wampira”, czyli eksperymenty w Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej, demonstrację działania i obsługi aparatu RTG czy wyprawę ph. „Od Konfucjusza po Harry’ego Pottera”, pod czym kryją się różnorakie zabiegi, malowanie twarzy i zabawy z ciekłym azotem.Małopolska Noc Naukowców w ZPS stanowi również okazję do nauki bądź przypomnienia sobie zasad udzielania pierwszej pomocy. Pokazy ratowania ludzkiego życia zostaną zaprezentowane na fantomach.

Zespół Przychodni Specjalistycznych zaprasza dzieci i dorosłych na ekscytujący wieczór, który pozwoli odkryć wiele nieznanych faktów, podanych w niebanalnej oprawie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>