Menu

Derby Małopolski dla Sandecji Nowy Sącz – seria porażek Bruk-Betu Termaliki trwa

Był to nietypowy mecz – Sandecja Nowy Sącz była gospodarzem pojedynku rozgrywanego na stadionie w Niecieczy, a teoretycznie zespołem gości była…drużyna Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Zespół z Sądecczyzny ma grać na stadionie pod Tarnowem do drugiej połowy 2019 roku, czyli do czasu zakończenia przebudowy miejscowego obiektu dla beniaminka Lotto Ekstraklasy.

Mecz był wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie dogodne sytuacje podbramkowe. Sandecja miała jednak bardziej konkretne okazje strzeleckie – Wojciech Trochim dwukrotnie uderzył w poprzeczkę. Drużyna z Nowego Sącza pokonała zespół Bruk-Betu Termaliki 1:0 – zwycięską bramkę zdobył w 84. minucie Adrian Danek. Natomiast drużyna spod Tarnowa poniosła czwartą porażkę z rzędu i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

tekst i foto: Wojciech Biedroń