Menu

Ostatnia prawdziwa love story

Książka o muzyce, przyjaźni, pierwszych i ostatnich miłościach, i wszystkim, co pomiędzy…

Pewnej upalnej, lipcowej nocy Hendrix i Corrina postanawiają zaryzykować wszystko. Kradną samochód, wyciągają Dziadka z apartamentów dla seniorów, na tylną kanapę ładują psa i wyruszają w podróż z Los Angeles do Nowego Jorku. Ścigani przez rodziców, lekarzy, a także policję, Hendrix i Corrina mogą się przekonać na własną rękę, czy Dziadek ma rację – to jest, czy jedynymi historiami zdolnymi przetrwać są historie miłosne.

„Piękna, przejmująca podróż w głąb Ameryki. Książka, która – niczym wspaniała wyprawa – obfituje w niełatwe prawdy, świetną muzykę i nader ludzkich towarzyszy”.

– Daniel José Older, autor powieści Shadowshaper

O Zimowej ewangelii  – debiucie autora:

 „Ten trudny, prowokujący do myślenia temat Kiely ubrał w piękną prozę, odkrywając, jak czyny popełniane w imię miłości mogą niszczyć i uzdrawiać”.

– Booklist o Zimowej ewangelii

Zimowa ewangelia jest jasnym promykiem w przeraźliwie ciemnej części naszej psychiki i historii… Głęboka i odkrywcza – to lektura obowiązkowa dla wszystkich”.

– Teen Librarian’s Toolbox

Brendan Kiely otrzymał dyplom z twórczego pisania na nowojorskim City College. Jego debiutancka powieść Zimowa ewangelia doczekała się wydania w dziesięciu językach, „Kirkus Reviews” okrzyknął ją jedną z najlepszych książek 2014 roku, zaś American Library Association wybrało ją do grona dziesięciu najlepszych utworów fabularnych dla młodego czytelnika roku 2015. Kiely jest także współautorem wielokrotnie wyróżnianej powieści  All American Boys. Pochodzi z okolic Bostonu, obecnie zaś mieszka z żoną w nowojorskiej Greenwich Village.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>