Miasto dofinansuje energię odnawialną

Nawet 60 procent dofinansowania kosztów mogą uzyskać mieszkańcy Tarnowa, zainteresowani montażem kolektorów słonecznych, pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych. Zgłoszenia w tej sprawie przyjmuje Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Nowej 4.

Zgłoszenia mogą składać między innymi właściciele domów oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Ostateczny poziom dofinansowania oraz szczegółowe informacje podane zostaną wraz z ogłoszeniem konkursu na dotacje, do którego nabór organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przeznaczone na dofinansowanie pieniądze będą pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego celem jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii.