Wrześniowe nowości na jesienne wieczory

Ciotka Poldi – Wydawnictwo INITIUM

Ciotka Poldi to lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników lekkich kryminałów z gatunku cozy crime, ale też dla amatorów dobrej literackiej rozrywki.
Przez wiele tygodni książka była w pierwszej dziesiątce bestsellerów Spiegla, a jej główna − ekscentryczna bohaterka stała się postacią kultową. Mario Giordano ukończył właśnie trzecią część serii.
Ciotka Poldi to mnóstwo inteligentnego humoru, ironii oraz afirmacji barwnej Italii i włoskiego stylu życia; to też sympatyczne, lekko skonsternowane spojrzenie na Sycylię − jej piękno, stereotypy i absurdy.Językowo to prawdziwa uczta, pełna podtekstów, czarnego humoru i celnych metafor. Powieść kipi radością życia, które ma zapach pomarańczy i smak wybornego wina. A wśród tych rarytasów − detektyw w spódnicy. Nie sposób jej nie pokochać!
W Niemczech książka sprzedała się w nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy.

Uniwersum Metro2033. Krucjata dzieci – Wyd. Insignis

Historia lubi się powtarzać. Mediolanowi grozi nowa zagłada atomowa, a dzieci znowu przygotowują wyprawę krzyżową. Czy mają szansę, czy też – jak poprzednio – religijni fanatycy prowadzą ich na bezsensowną śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam, gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu, i po czyjej jest On stronie?

Młody świat- Wydawnictwo Insignis

Witaj w Nowym Jorku – mieście rządzonym przez nastolatków

Tajemnicza epidemia zmiotła z powierzchni Ziemi dorosłych i dzieci, oszczędzając jedynie nastolatków. By przetrwać w chylącym się ku upadkowi świecie, młodzi łączą się w plemiona. Jefferson, mimowolny przywódca grupy zamieszkującej okolice Placu Waszyngtona, oraz Donna – obiekt jego skrywanej miłości – każdego dnia stawiają czoła niebezpieczeństwom postapokaliptycznego chaosu, świadomi, że ich dni są policzone.

Rzeczozmęczenie. Jak żyć pełniej posiadając mniej. – Wyd. Insignis

Mamy więcej rzeczy, niż potrzebujemy i będziemy kiedykolwiek potrzebować: stosy ubrań, których nie nosimy, mnóstwo sprzętu, którego nie używamy, i dziesiątki innych przedmiotów, które nigdy się nam do niczego nie przydadzą.
W swojej błyskotliwej książce James Wallman – dziennikarz, futurolog, prognostyk trendów i doradca takich marek jak Absolut, BMW, Burberry i Nike – zabiera nas w niesamowitą podróż do źródeł rzeczozmęczenia. Odkrywając jego przyczyny i skutki, pokazuje, jak wyrwać się z pułapki niepohamowanej konsumpcji i stać się wolnym, szczęśliwym i spełnionym.
Rozwiązanie Wallmana nie jest wcale radykalne – pozostaje w zasięgu każdego z nas! Wszystko, czego potrzebujemy, by zacząć walczyć z rzeczozmęczeniem, to ponowne spojrzenie na wyznawane wartości i skupienie się na tym, czego doświadczamy, a nie na tym, co posiadamy. To naprawdę działa – przeczytajcie Rzeczozmęczenie i spróbujcie! Naprawdę warto!

Eksperientializm – jak nazywa nowe zjawisko Wallman – zdefiniuje naszą przyszłość, podobnie jak materializm ukształtował naszą teraźniejszość. — Observer

Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego- Wyd. Insignis

Ta książka była przesyłana szyfrowanymi SMS-ami z okupowanego przez Państwo Islamskie miasta, bo od chwili, kiedy Daisz rozpoczęło okupację Rakki, stała się ona jednym z najbardziej izolowanych i zastraszanych miast na świecie.
„Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którym nie jest obojętny dramat w Syrii”– John Humphrys,
Niezwykła książka… Przez wzgląd na Autora i wszystkich, którzy zginęli w jego kraju, powinniśmy przeczytać jego Zapiski… – opis okrucieństw Daiszu i tragedii wojny domowej w Syrii” – Hilary Benn