Menu

Arkadiusz Dziarmaga wygrał w Sochaczewie

Reprezentant Błękitnych-MPEC Tarnów, Arkadiusz Dziarmaga zajął pierwsze miejsce w rozgrywanych w Sochaczewie zawodach Pucharu Polski juniorów w judo. Rywalizujący w kategorii 81 kg podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego trzy z czterech stoczonych walk rozstrzygnął na swoją korzyść przed upływem regulaminowego czasu.

Pierwszym rywalem Arkadiusza Dziarmagi był Kamil Kos z Gwardii Warszawa, którego zawodnik Błękitnych-MPEC Tarnów pokonał przed czasem. W ćwierćfinale, tarnowianin zmierzył się z Konradem Stanuszkiem z MOSiR Bochnia, zwyciężając przez waza-ari. W pozostałych dwóch walkach przeciwnicy Arkadiusza Dziarmagi nie dotrwali do końca regulaminowego czasu. W półfinale wyższość wychowanka trenera Krzysztofa Sieniawskiego uznać musiał Jakub Korgol z Wisły Kraków, w finale reprezentant Polski juniorów udowodnił natomiast swą wyższość nad Pawłem Kurtyką z AZS AWF Katowice.

– Arek bardzo udanie wszedł w sezon. Jeszcze we wrześniu weźmiemy udział w niezwykle mocno obsadzonym Międzynarodowym Pucharze Polski Warsaw Judo Open. Potem czeka nas start w turnieju w Oleśnicy, w którym udział wezmą bardzo silne ekipy z Azerbejdżanu, Rosji, Szwecji czy Włoch – mówi szkoleniowiec Błękitnych-MPEC, Krzysztof Sieniawski.

Dziewczęta i chłopców w wieku 6-14 lat, chcących pójść w ślady Arkadiusza Dziarmagi i jego klubowych kolegów, sekcja judo Błękitnych-MPEC Tarnów zaprasza natomiast na treningi. Zapisy prowadzone są codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 17-20 w siedzibie klubu przy ul. Piłsudskiego 32.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>