Afryka oczami Europejczyka

12 września w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Traugutta 1 odbędzie się spotkanie autorskie z udziałem Marcina Kydryńskiego – dziennikarza i fotografa.  Spotkanie będzie okazją do promocji najnowszej książki podróżnika „Biel. Notatki z Afryki”. Spotkanie rozpocznie się o  godz. 18.00.

„Biel. Notatki z Afryki” to zapis licznych podróży autora do Afryki, które odbył w ciągu 25 lat. Książka uzupełniona o wyjątkowe zdjęcia, pokazuje kontynent dziki i nieustannie zmieniający się na naszych oczach. To osobisty zapis szczególnych wydarzeń i obserwacji z perspektywy Europejczyka.

Marcin Kydryński, znany z wielu przedsięwzięć radiowych, muzycznych, podróżniczych i literackich, po ćwierćwieczu podróży do Afryki przygotował 700 stronicową książkę. Zebrał w niej swoje wrażenia, doświadczenia i obserwacje, stanowiące dowód jego fascynacji Afryką. Książka składa się 21 rozdziałów i zawiera blisko 150 fotografii, z których wiele dotychczas nie było publikowanych.

Z opisów Kydryńskiego wyłania się pełen brutalności, a jednocześnie piękna i tysiąca barw świat. Czytelnik wyraźnie dostrzeże nutę nostalgii i refleksji nad przemijającym czasem dzikiej i egzotycznej ziemi, targanej plagami i krwawymi wojnami.  Zdaniem autora obecne zagrożenia mogą być bardziej niebezpieczne, niż te sprzed lat. Dynamiczne zmiany, jakie zachodzą w mentalności i stylu życia, bezpowrotnie zmieniają afrykańskie plemiona. Autor na poszczególnych stronach udowadnia, że każdy kolejny dzień oddala Afrykę od jej tajemniczego i niezwykłego opisu znanego z literatury Henryka Sienkiewicza.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku