Menu

Śmiertelny wypadek na DK 94

Wieczorem 6 września w Ładnej na drodze krajowej DK94 miało miejsce śmiertelne potrącenie. Kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącą przez drogę kobietę, która w wyniku odniesionych obrażeń zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Wieczorem (6.09. br.) około godziny 19.30 doszło do wypadku na drodze krajowej DK94 w miejscowości Ładna. Kierujący samochodem osobowym Audi, dwudziestojednoletni mieszkaniec województwa podkarpackiego, potrącił przechodzącą przez jezdnię trzydziestotrzyletnią mieszkankę powiatu tarnowskiego. Kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz nieoświetlonym. Pomimo podjętych bezpośrednio po zdarzeniu czynności reanimacyjnych nie udało się jej uratować. Po przewiezieniu do szpitala zmarła na skutek poniesionych obrażeń. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały przez ponad dwie i pół godziny. Policjanci zorganizowali objazdy dla samochodów osobowych lokalnymi drogami.

Okoliczności oraz przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie.

W czasie zdarzenia panowały trudne warunki atmosferyczne, padający deszcz, wcześnie zapadający zmrok to okoliczności, które nie sprzyjają kierowcom jak również niechronionym użytkownikom dróg. Apelujemy o dostosowanie prędkości do szybko zmieniający się warunków drogowych jak również przewidywanie, że droga hamowania w takich warunkach znacząco się wydłuża. Przypominamy pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

`

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>