150 lat powiatu brzeskiego – konferencja naukowa

Kulminacją obchodów 150-lecia powiatu brzeskiego była konferencja naukowa, która odbyła się w centrum bibliotecznym w Brzesku. Zaszczycili ją licznie samorządowcy nie tylko z powiatu brzeskiego. Jednym z gości był m.in. marszałek Jacek Krupa, był także obecny radny wojewódzki Adam Kwaśniak.

Nie zabrakło w pierwszym rzędzie Stanisława Waśko, prezesa brzeskiej „Blaszanki” czyli firmy Can Pack SA. To właśnie Can Pack był głównym sponsorem konferencji poświęconej historii powiatu. Był także biskup Stanisław Salaterski i wicewojewoda Józef Gawron.

Wśród gości znaleźli się także m.in. wójtowie Marian Zalewski, Wiesław Kozłowski, Janusz Kwaśniak. Były parlamentarzystki obu opcji politycznych, pani wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko oraz posłanka Urszula Augustyn.

Uważam, że był to bardzo dobry pomysł, aby 150-lecie istnienia powiatu brzeskiego uczcić konferencją naukową i wręczeniem pamiątkowych medali – powiedział nam Czesław Kwaśniak, który w 1999 r., w chwili reaktywacji powiatów, był radnym wojewódzkim w Małopolsce.