Z niebezpiecznym narzędziem na miasto

Z maczetą wyszli na miasto by czuć się bezpieczniej. Ranili 20-latka. Teraz odpowiedzą przed tarnowskim sądem za udział w bójce. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Klikowej do dwudziestoletniego mężczyzny mieszkańca Tarnowa podeszła grupa trzech młodych mężczyzn. Wywiązała się między nimi ostra wymiana zdań po czym jeden z nich wyciągnął ostre narzędzie przypominające maczetę i zadał nią cięcie 20-latkowi na wysokości stawu skokowego. Następnie mężczyźni rozpierzchli się w nieznanym kierunku. Powstała rana nie zagrażała bezpośrednio życiu i zdrowiu poszkodowanemu i po zaopatrzeniu przez załogę pogotowia ratunkowego mógł wrócić do domu.

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód szybko ustalili napastników, którymi okazali się mieszkańcy Tarnowa w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu w Mościcach. Przedstawiono im zarzut udziału w bójce lub pobiciu do którego się przyznali. Młodzi mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec nich środki nieizolacyjne w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za udział w bójce lub pobiciu mężczyźni odpowiedzą przed tarnowskim sądem. Za naruszenie znamion artykuły 159 kodeksu karnego młodym mieszkańcom Tarnowa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku