Strefa Funduszy Europejskich w sercu Ciężkowic

W weekend poprzedzający rozpoczęcie nowego roku szkolnego zapraszamy do Ciężkowic. Od piątku do niedzieli, 1-3 września, ciężkowicki Rynek zamieni się w Strefę Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”.

Strefa Funduszy Europejskich odwiedziła już Pleśną i Krzeszowice, a teraz zawita do Ciężkowic. Serce Pogórza Ciężkowickiego, to jedna z najprężniej rozwijających się miejscowości pod względem turystyki w Małopolsce. To właśnie dzięki Funduszom Europejskim wiele miejsc w Ciężkowicach zostało wyremontowanych lub powstały zupełnie nowe inwestycje. To choćby sala gimnastyczna, trasa turystyczna „Wokół Skamieniałego Miasta”, czy obiekty rekreacyjne i kulturalne w ramach rewitalizacji centrum miejscowości.

Strefa Funduszy Europejskich powstanie na ciężkowickim Rynku, obok odrestaurowanego ze środków unijnych Ratusza. Trzydniowe wydarzenie będzie wypełnione warsztatami, szkoleniami, muzyką i rozrywką. Pierwsze dwa dni w Strefie – piątek i sobota – będą niemal w całości poświęcone pogłębieniu wiedzy na tematy unijne. Natomiast niedziela, która ma formułę wakacyjnej imprezy plenerowej, będzie uatrakcyjniona konkursami i muzyką.

Czas na szkolenia w piątek, 1 września

Eksperci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych od 10:00 do 19:00. To oni przekażą wiedzę na temat możliwości pozyskania funduszy europejskich na najbardziej popularne tematy, takie jak zakładanie i rozwój działalności gospodarczej, aktywizacja zawodową, prace badawcze, wprowadzanie unowocześnień w firmie, świadczenie usług społecznych czy korzystanie z rozwiązań proekologicznych.

O 11:00 rozpocznie się natomiast szkolenie organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie „Skuteczna rekrutacja uczestników do projektów PO WER i komunikacja z osobami z niepełnosprawnościami”. Spotkanie poprowadzą eksperci w dziedzinie komunikacji.

Strefa informacji w sobotę, 2 września

Interesująca dawka wiedzy na tematy unijne będzie dostępna także w sobotę. Podczas szkoleń poruszone zostaną następujące tematy:

• godz. 11:00 – możliwości otrzymania środków finansowych na unowocześnianie swoich przedsiębiorstw, na rozwiązania innowacyjne i projekty badawczo – rozwojowe,
  • godz. 13:00 – wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców; zagadnienia związane z dostępnymi funduszami na prowadzenie promocji na rynkach zagranicznych, podnoszeniem kompetencji pracodawców i pracowników, zastosowaniem instalacji wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii,
  • godz. 15:00 – informacje dla osób zainteresowanych wzmocnieniem swojej pozycji na rynku pracy, powrotem do aktywności zawodowej; programy umożliwiające aktywizację osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
  • godz. 17:00 – szkolenie na temat możliwości pozyskania wsparcia przez osoby rozpoczynające działalność oraz te, które myślą o dalszym rozwoju swoich firm.

Indywidualne spotkania z konsultantami będą możliwe również w niedzielę, 3 września. W tym dniu, przepełnionym plenerowymi atrakcjami, eksperci zapraszają w godzinach 13:00-18:00.

Strefa zabaw i atrakcji

W niedzielę 3 września Strefa Funduszy Europejskich w Ciężkowicach zaprasza od godz. 13.00. Przez kolejne godziny dostępne będą stoiska osób, przedsiębiorców i instytucji, które już skorzystały ze środków unijnych. Będą to:

Najmłodszych zapraszamy do strefy zabaw, w której m.in. takie atrakcje, jak: konkursy z nagrodami, fotobudka, malowanie buziek, bańki mydlane, teatrzyk kukiełkowy (tworzenie kukiełek i odgrywanie scenek), dmuchany zamek do skakania, tworzenie biżuterii, koło fortuny.

Nie zabraknie też koncertów, które umilą niedzielne popołudnie. Na scenie zagra zespół Dollars Brothers, który tworzy muzykę rozrywkową inspirowaną folklorem łemkowskim.

Do Strefy dołączą też beneficjenci funduszy unijnych, którzy zaprezentują swoje projekty, a będą to:

• Filia Centrum Podologicznego w Tarnowie,
  • HEN-HAFT Pracownia Strojów Ludowych
  • Lokalna Grupa Działania Dunajec – Biała
  • Gmina Ochotnica Dolna
  • Muzeum Przyrodnicze w Cieżkowicach
  • Edyta Kania EMU
  • Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A.
  • GORRETT
  • Zakład Mechaniczny „PRECYZJA” Sp. z o.o.

Więcej informacji o Strefach, harmonogramy, zdjęcia i relacje na stronie www.strefa.fundusze.malopolska.pl.